Składa się z 3 faz: fazy Cafe, Bistro i Gourmet. Na czym polega Dieta paryska dr. Cohena?

Patrycja

Dieta i żywienie

22.11.2021 16:33

Składa się z 3 faz:  fazy Cafe, Bistro i Gourmet. Na czym polega Dieta paryska dr. Cohena?

To dieta stworzona przez dr. Jeana-Michela Cohena, największego przeciwnika diety Dukana. Ma pomóc w chudnięciu bez efektów ubocznych. Dowiedz się, na czym polega dieta paryska i sprawdź, czy jest skuteczna.

Zdjęcie Dieta paryska dr. Cohena- czy jest skuteczna? #1

To dieta największego przeciwnika diety Dukana

Twórca diety paryskiej wywołał głośny spór dzielący opinię publiczną, otwarcie krytykując bardzo popularną dietę odchudzającą: dietę Dukana. Oskarżał jej twórcę o silne efekty uboczne, które mogą prowadzić do niekorzystnych skutków zdrowotnych. To w efekcie doprowadziło obu lekarzy na salę sądową. Spór ostatecznie wygrał dr Joan-Michele Cohen! Czy proponowana przez niego dieta paryska naprawdę jest skuteczna?

Dieta paryska dr. Cohena- czy jest skuteczna?

Dieta stworzona przez francuskiego lekarza dr. Jeana-Michela Cohena ma pomóc w chudnięciu bez efektów ubocznych. Według jej twórcy to jedyny właściwy sposób walki ze zbędnymi kilogramami. Przy odpowiedniemu nastawieniu psychicznemu, osoba odchudzająca się jest w stanie zrzucić tyle kilogramów, ile domaga się jej organizm. Dodatkowo po jej zakończeniu nie wystąpi niepożądany syndrom jo-jo, a efekty będą utrzymywać się przez długi czas.

Na czym polega dieta paryska?

Dieta paryska składa się z trzech faz: fazy Cafe, Bistro i Gourmet, w których dozwolone jest spożywanie różnych produktów spożywczych. Wszystkie przepisy na dania znajdują się w książce dr. Cohena.

Faza Cafe

To wstęp do właściwej diety, podczas którego odchudzająca się osoba traci do 0,5 kg dziennie przez maksymalnie 10 dni. Ta faza dostarcza jedynie 700-800 kcal dziennie i jest bardzo rygorystyczna.

Przykładowy jadłospis:

  • Śniadanie: koktajl z jednego jabłka i jogurtu naturalnego
  • Obiad: 100 g łososia zapiekanego ze szpinakiem
  • Kolacja: dietetyczna zupa pomidorowa

Faza Bistro

Ta faza ma trwać przez trzy tygodnie, podczas których odchudzająca się osoba może stracić 3-5 kg. Menu opiera się na podstawie przepisów dostępnych w książce doktora.

Przykładowy jadłospis:

  • Śniadanie: 200 g odtłuszczonego jogurtu naturalnego greckiego
  • Obiad: 90 g gotowanej cielęciny z fasolką szparagową
  • Kolacja: 2 kanapki z pieczywa pełnoziarnistego z indykiem i warzywami

Faza Gourmet

Osoba na diecie może schudnąć od 3 do 5 kg przez pierwszy miesiąc i od 2 do 4 kg przez kolejne 3 miesiące. W tej fazie dostarcza się organizmowi około 1200 kcal.

W tej fazie przepisy zostały stworzone w taki sposób, by uniknąć monotonii, która cechuje wiele diet odchudzających. To dieta dla smakoszy, którzy cenią smaczne i zdrowe posiłki.

Przykładowy jadłospis:

  • Śniadanie: 2 naleśniki z odtłuszczonym naturalnym jogurtem greckim
  • Obiad: duszony dorsz (110 g) z warzywami
  • Kolacja: sałatka z krewetkami (110g) i świeżym szpinakiem, kanapka z pełnoziarnistego pieczywa

Gdzie znajdziesz pełne menu?

To jedynie przykładowy, niepełny jadłospis. Wszystkie przepisy znajdziesz w książce "Paryska dieta. Jak osiągnąć właściwą masę ciała i ją utrzymać" - dr Jean-Michel Cohen.