Newsy

Poznaj najświeższe informacje ze świata kobiet. Aktualności, trendy, porady i wiele innych w jednym miejscu. Odwiedź naszą stronę i zainspiruj się na co dzień!
zobacz również:

PILNE: Próba zamachu na Donalda Trumpa! FBI odkryło tożsamość strzelca!

Wiec Donalda Trumpa w Pensylwanii został przerwany przez strzały. Trump został ewakuowany, a incydent uznany za próbę zamachu. FBI prowadzi śledztwo.

Dzień Rekina: Znaczenie i Ochrona

Dzień Rekina, obchodzony 14 lipca, ma na celu zwiększenie świadomości na temat ochrony rekinów. Dowiedz się więcej o roli rekinów w ekosystemach morskich i zagrożeniach, jakie niesie działalność człowieka.

Dzień Łapania za Pupę - Nietypowe Święto 14 Lipca 2024

14 lipca 2024 roku obchodzimy Dzień Łapania za Pupę. To nietypowe święto ma na celu zwrócenie uwagi na granice osobiste oraz promowanie zdrowego poczucia humoru. Dowiedz się więcej o tym …

Turyści przygotujcie się na utrudnienia! Popularny szlak górski zamknięty!

Babiogórski Park Narodowy zamyka fragment czerwonego szlaku na Sokolicę od 15 lipca do 15 września 2024 r. z powodu remontu. Alternatywne trasy to niebieski szlak Górny Płaj i zielony szlak …

TVP szykuje niespodziankę! Nowy program z dobrze znaną prowadzącą!

Jesienią na antenie TVP2 zadebiutuje nowy program "Cudowne lata" prowadzony przez Barbarę Kurdej-Szatan. Program, oparty na rywalizacji boomerów i milenialsów, dostarczy emocji i rozrywki.

Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla: Historia, Artyści i Wpływ na Kulturę

Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla 13 lipca! Poznaj historię, najważniejszych artystów i wpływ tego gatunku na kulturę i muzykę.

Dzień Frytek: Historia, Przepisy i Znaczenie w Kulturze

Dzień Frytek, obchodzony 13 lipca, to święto poświęcone jednemu z najpopularniejszych dań na świecie. Dowiedz się więcej o historii, sposobach przygotowania i znaczeniu frytek w kulturze.

Pilne ostrzeżenie dla turystów! Jedenaście miast z najwyższym alertem zagrożenia!

Włoskie Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed falą ekstremalnych upałów. Sprawdź, które miasta są objęte alarmem i jak przygotować się na nadchodzące dni.

Sinice nad polskim morzem! W tych miejscach sanepid zamyka kąpieliska

Zakwit sinic w kąpieliskach w Gdańsku i Gdyni oraz bakterie coli w Łebie. GIS udostępnił mapę z informacjami o bezpiecznych kąpieliskach. Dowiedz się więcej!

Najwyższy stopień alertu w Polsce! Potężne nawałnice uderzą dziś z całą mocą!

Nad Polskę nadciągają potężne nawałnice i afrykańskie upały. IMGW wydało najwyższy stopień ostrzeżenia na terenie całego kraju. Sprawdź szczegóły prognozy pogody.

Koniec 5-letniego czekania na sanatorium! Ta grupa pacjentów dostanie szybsze skierowanie

Nowe przepisy umożliwiają szerszy dostęp do leczenia sanatoryjnego, skracają karencję dla pacjentów onkologicznych i wprowadzają opcje rekonwalescencji. Sprawdź, kto może skorzystać.

Najwyższy alert zagrożenia w całej Chorwacji! Apel do turystów i mieszkańców: "Zostańcie w domach"

Chorwacja zmaga się z falą upałów. Rząd ogłasza czerwony alert i apeluje o pozostanie w domu. Chorwacki Czerwony Krzyż przypomina o objawach udaru cieplnego.

Przejmą Twój dom na bunkier, ale zapłacą dwukrotność wartości! Petycja w Senacie

Fundacja Dobre Państwo proponuje nowe przepisy dotyczące wywłaszczenia nieruchomości na cele obronne. Projekt zakłada odszkodowanie w wysokości dwukrotnej wartości rynkowej nieruchomości.

Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej: Historia i Znaczenie

Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej, obchodzony 12 lipca, upamiętnia ofiary niemieckich represji wobec polskich wsi podczas II wojny światowej. Przeczytaj więcej o historii i znaczeniu tego dnia.

Światowy Dzień Kebaba: Historia, Rodzaje i Znaczenie

Światowy Dzień Kebaba obchodzony 12 lipca to doskonała okazja, aby przyjrzeć się bliżej temu popularnemu daniu kuchni bliskowschodniej. Dowiedz się więcej o historii, rodzajach i znaczeniu kebaba.

Zakaz podlewania w Polsce - policja wzywana do kontroli! W tych gminach obowiązuje zakaz!

Susza rolnicza w Polsce zmusza gminy do wprowadzenia zakazów podlewania ogródków. Sprawdź, gdzie należy oszczędzać wodę i jak walczyć z suszą.

Klienci banków, bądźcie czujni! Nowe oszustwo z automatycznymi połączeniami!

BNP Paribas ostrzega przed nową metodą oszustwa telefonicznego. Oszuści podszywają się pod pracowników banku, aby wyłudzić dane logowania do bankowości internetowej. Dowiedz się, jak się chronić.

Amerykański fast food chce podbić Polskę! Setki nowych restauracji w planach

Wendy's, amerykańska marka fast food, planuje ekspansję na polski rynek, poszukując franczyzobiorców w Polsce i Czechach. Firma chce otworzyć kilkaset punktów w Europie w ciągu 10 lat od 2025 roku.