Dieta okienkowa. Gwiazdy oszalały na jej punkcie!

Dieta okienkowa. Gwiazdy oszalały na jej punkcie!

Dieta okienkowa, zwana dietą ośmiogodzinną to program żywieniowy, dzięki któremu pozbędziemy się zbędnych kilogramów, bez rezygnacji z ulubionych produktów. Kluczem jest jedzenie tylko przez 8 godzin w ciągu dnia i przeznaczenie pozostałych 16 godzin na regeneracje i odpoczynek. Na czym polega dieta okienkowa i czy naprawdę działa? Dowiesz się z tego artykułu.

Zdjęcie Dieta okienkowa. Gwiazdy oszalały na jej punkcie! #1

Na czym polega dieta okienkowa?

Autorzy diety okienkowej David Zinczenko i Peter Moore, przekonują, że dieta okienkowa jest bardzo łatwa i nie wymaga od nas specjalnych wyrzeczeń, ani wprowadzania restrykcji żywieniowych. Jej kluczem jest spożywanie posiłków tylko przez 8 godzin w ciągu dnia i przeznaczenie pozostałych 16 godzin na regenerację i odpoczynek.

Zasady diety okienkowej

Według autorów możemy jeść wszystko pod warunkiem, że będziemy przestrzegać dozwolonego czasu, w którym możemy spożywać posiłki. Pozostały czas przeznaczony jest na spalanie kalorii, trawienie pokarmu, pozbycie się toksyn i regeneracje organizmu. Okresowe głodówki, przerywane czasem przeznaczonym na jedzenie, to według autorów, bardzo skuteczny sposób na redukcję wagi i utratę kilogramów.

Zdjęcie Dieta okienkowa. Gwiazdy oszalały na jej punkcie! #2

Proste reguły diety

W czasie diety okienkowej jesz to, na co masz ochotę, ale starasz się nie przejadać. Jesz tylko w czasie 8 godzin na dobę, pozostałe 16 godzin pościsz. Zacznij dzień od zjedzenia późnego śniadania, tuż po przebudzeniu staraj się nie sięgać po jedzenie, za to wypij kawę, herbatę lub wodę- w ten sposób wydłużysz 8-godzinne okienko jedzeniowe. Nie pij kalorycznych napojów, za to spożywaj dużo wody, możesz jeść wszystko, ale spożywaj małe porcje, staraj się nie objadać.

Zdjęcie Dieta okienkowa. Gwiazdy oszalały na jej punkcie! #3

Efekty diety okienkowej

Według autorów, dieta przynosi spektakularne efekty: w ciągu miesiąca możemy pozbyć się nawet 10 kg! Nie musisz trzymać się restrykcyjnego jadłospisu, najważniejsze jest przestrzeganie wyznaczonego na jedzenie, czasu 8 godzin i nie podjadanie poza nim.

Patrycja

Polecane