Czego nauczyła nas pandemia COVID-19? Poznaj 5 pozytywów

Patrycja
Newsy
08.01.2021 14:45
Czego nauczyła nas pandemia COVID-19? Poznaj 5 pozytywów

Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok. Do tej pory na świecie zachorowało ponad 87 milionów osób, a w Polsce 1,34 miliony. Oprócz tego, że pochłonęła miliony ofiar, to spowodowała też poważne straty w gospodarce wielu krajów. Czy jednak pandemia COVID-19 przyniosła nam coś pozytywnego? Dowiesz się z poniższego artykułu!

Zdjęcie Czego nauczyła nas pandemia COVID-19? Poznaj 5 pozytywów #1

Negatywne skutki pandemii

2020 rok był niezwykle ciężki dla wielu osób. Mnóstwo ludzi zachorowało na koronawirusa lub martwiło się zdrowiem rodziny i przyjaciół. Nasza sytuacja finansowa się pogorszyła, straciliśmy pracę lub byliśmy zmuszeni do przymusowej izolacji w domach. Od miesięcy pracujemy i uczymy się zdalnie, nasze życie towarzyskie zamarło. To wszystko mogło doprowadzić do wielu problemów natury fizycznej i psychicznej. Czy jednak pandemia COVID-19 przyniosła nam coś pozytywnego?

Czego nauczyła nas pandemia? Poznaj 5 pozytywów

Więcej czasu z rodziną

W okresie przymusowej domowej izolacji, nauki i pracy zdalnej, mieliśmy okazję spędzić z rodziną o wiele więcej czasu. Dzięki temu mogliśmy lepiej się poznać i zrozumieć, znaleźć nowe wspólne pasje i zainteresowania. Choć dla niektórych mógł być to ciężki okres, ponieważ konieczność jednoczesnej opieki nad dziećmi, zajmowania się domem i wypełniania obowiązków zawodowych to zbyt wiele. Za to inni doskonale się przeorganizowali i odnaleźli się w tym czasie.

Lepsze relacje z bliskimi

Pandemia umożliwiła nam zacieśnienie relacji z rodziną i przyjaciółmi. Mogliśmy też zatęsknić za członkami rodziny z którymi przez wzgląd na ich zdrowie, nie mogliśmy się spotykać. Rozłąka i tęsknota mogły sprawić, że bardziej doceniliśmy najbliższych.

Zdjęcie Czego nauczyła nas pandemia COVID-19? Poznaj 5 pozytywów #2

Zwolnienie tempa życia

Wiele osób w okresie pandemii miało okazję zwolnić tempo. Zamknięcie kin, pubów, restauracji, galerii handlowych sprawiło, że mieliśmy o wiele więcej czasu na inne kwestie. Mieliśmy szansę, aby zwrócić się ku sobie i odkryć swoje wnętrze. To dobry czas na przemyślenia i zmiany. Zadbanie o swoją duchowość i sprawy niematerialne.

Pogodzenie się ze zmianami

Życie wielu osób wywróciło się do góry nogami. Straciliśmy pracę, bezpieczne posady lub zmniejszone zostały nasze pensje. Utraciliśmy stabilizację finansową i bezpieczeństwo. Wiele osób musiało się przebranżowić i zmienić dotychczasowy tryb życia. Dzięki temu nauczyliśmy lepiej przystosowywać się do zmian i cieszyć tym co mamy, staliśmy się bardziej elastyczni.

Zdjęcie Czego nauczyła nas pandemia COVID-19? Poznaj 5 pozytywów #3

Szacunek do zdrowia

Pandemia COVID-19 sprawiła, że bardziej zaczęliśmy doceniać i dbać o swoje zdrowie. Zwiększyliśmy higienę, zmieniliśmy dietę i nawyki na zdrowsze. Bierzemy witaminy i suplementy, zwracamy większą uwagę na to, jak ochronić się przed chorobami. W tym trudnym dla wszystkich czasie, bardziej dbamy siebie i bliskich.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną