Przedłużenie “narodowej kwarantanny” bardzo prawdopodobne. Rzecznik ujawnia plan rządu

Agnieszka
Newsy
08.01.2021 11:07
Przedłużenie “narodowej kwarantanny” bardzo prawdopodobne. Rzecznik ujawnia plan rządu

Obecne obostrzenia dotyczące walki z pandemią mają obowiązywać do 17 stycznia 2021. Jednak z wypowiedzi rzecznika rządu Piotra Mullera, najprawdopodobniej zostaną one przedłużone. Niewykluczone jest także ich nagłe zaostrzenie - jak miało to miejsce w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech.

Zdjęcie Przedłużenie “narodowej kwarantanny” bardzo prawdopodobnie. Rzecznik ujawnia plan rządu #1

Rzecznik rządu Piotr Muller w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że choć obecnie skala obostrzeń jest wystarczająca, nie możemy wykluczać, że lockdown w Polsce się przedłuży, a nie zakończy 17 stycznia. 

- Natomiast oczywiście nie można wykluczyć, że jeżeli podobnie jak w Niemczech czy Wielkiej Brytanii będzie z dnia na dzień, czy w danym tygodniu drastyczny wzrost zakażeń, trzeba będzie niestety również nieco obostrzenia zwiększyć - zaznaczył Müller.

- Na tym etapie wydaje się, że najbardziej możliwym wariantem jest po prostu ich przedłużenie, taka decyzja, taka informacja powinna pojawić się na przełomie tego i następnego tygodnia - przekazał rzecznik rządu. 

 

Powrót najmłodszych klas do szkół

Rzecznik rządu nie jest również optymistą jeśli chodzi o powrót dzieci do szkół. Jak poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską:

Tutaj byłbym bardziej wstrzemięźliwy co do stwierdzenia, że to jest wariant możliwy. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie oceniał informacje dot. liczby zachorowań z ostatnich dni, po Świętach Bożego Narodzenia i sylwestrze. Taka decyzja będzie podjęta dopiero po tych informacjach - podkreślił. 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną