5 sposobów na polepszenie relacji z partnerem w czasie kwarantanny

5 sposobów na polepszenie relacji z partnerem w czasie kwarantanny

Podczas kwarantanny, spędzamy z naszymi najbliższymi mnóstwo czasu w domu. Każdego dnia, niemal przez całą dobę, przebywamy z członkami rodziny: uczymy się i pracujemy zdalnie, relaksujemy i odpoczywamy w ich towarzystwie. To niejednokrotnie nowa sytuacja oraz próba dla wielu par i związków. Dowiedz się, jak wykorzystać ten czas, aby polepszyć relacje z partnerem.

Zdjęcie 5 sposobów na polepszenie relacji z partnerem w czasie kwarantanny #1

Rozmowy to podstawa

Dobra komunikacja z partnerem i częste rozmowy to podstawa udanej relacji. Warto rozmawiać o wydarzeniach dnia codziennego, planach, marzeniach, ale także lękach i obawach. Nie unikajmy trudnych tematów, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Rozmawiajmy z partnerem, szczerze, otwarcie, z szacunkiem i wzajemnym zrozumieniem, a stworzymy bliską i udaną relację.

Wspólne zajęcia

Większość dnia spędzamy na zdalnej nauce i pracy, postarajmy się więc, aby wieczory spędzić razem i odpowiednio się zrelaksować. Wspólne spędzanie czasu wolnego i dzielenie ze sobą pasji, zbliża do siebie ludzi. Puzzle, gry planszowe, karciane, kalambury, wspólne gotowanie, nauka tańca- mamy nieograniczone możliwości.

Zdjęcie 5 sposobów na polepszenie relacji z partnerem w czasie kwarantanny #2

Romantyczne chwile

Nie zapominajmy o miłych gestach i czułościach. Pokażmy drugiej połówce, że wciąż nam zależy i dbamy o nasz związek. Wspólna kolacja przy świecach, relaksująca kąpiel, czy masaż stworzą romantyczną atmosferę i na pewno nas do siebie zbliżą.

Zdjęcie 5 sposobów na polepszenie relacji z partnerem w czasie kwarantanny #3

Kłótnie nie takie złe

Wbrew pozorom, sprzeczki nie są takie złe. Wszelkie spory i nieporozumienia powinniśmy rozwiązywać na bieżąco. W czasie kłótni trzymajmy się faktów, mówmy o swoich uczuciach i potrzebach, odnośmy się do siebie z wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem. Unikajmy oceniania i moralizowania.

Zdjęcie 5 sposobów na polepszenie relacji z partnerem w czasie kwarantanny #4

Czas dla siebie

Mimo, że teraz spędzamy ze sobą całe dnie, postarajmy się znaleźć chwile tylko dla siebie. Osobne spędzanie czasu pozwoli nam zatęsknić za partnerem. Warto wykorzystać chwile na przyjemności, które od dawna odkładaliśmy. Może podczas kwarantanny odkryjemy nowe pasje lub hobby? Gotowanie, pieczenie, ćwiczenia fizyczne, malowanie. Warto zrobić coś dla siebie, poprawi to nasz nastrój, a dodatkowo rozwijając się, stajemy się bardziej atrakcyjni dla partnera.

Zdjęcie 5 sposobów na polepszenie relacji z partnerem w czasie kwarantanny #5

Patrycja

Polecane