Te produkty możesz jeść na noc bez obaw!

Patrycja

Zdrowie

22.11.2020 19:50

Te produkty możesz jeść na noc bez obaw!

Teoretycznie nie powinno się jeść na noc. Ostatni posiłek powinien być spożyty na dwie godziny przed snem. Jednak czasem zdarza się, że wieczorem mamy ogromny apetyt i nieposkromioną ochotę na to, żeby coś przegryźć. Poznaj produkty, które bezpiecznie możesz jeść na noc!

Zdjęcie Te produkty możesz jeść na noc bez obaw! #1

Jedzenie przed snem

W zasadzie nie powinno się jeść na noc. Ostatni posiłek powinien być spożyty maksymalnie na dwie godziny przed snem. Dzięki temu organizm ma czas, by strawić pokarm i przygotować się do wieczornego odpoczynku. Jednak czasem zdarza się, że wieczorami jesteśmy bardzo głodni i koniecznie musimy coś przekąsić. Sprawdź, jakie produkty można jeść na noc.

Te produkty możesz jeść na noc

Kanapka z szynką z indyka

Jeśli wieczorem jesteś bardzo głodny, możesz sięgnąć po kanapkę z pełnoziarnistego pieczywa z dodatkiem chudej szynki, na przykład z mięsa z indyka. Dodaj do niej świeże warzywa: pomidora, ogórka, pokrojoną w kostkę cebulkę i kiełki. Taka przekąska jest lekkostrawna i pozwoli zaspokoić wieczorny głód.

Zdjęcie Te produkty możesz jeść na noc bez obaw! #2

Jajko na miękko

Jajka są prawdziwą bombą odżywczą, zawierają wiele cennych witamin i minerałów, aminokwasów i antyoksydantów. Przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zapewniają wysoki poziom energii, wspierają działanie układu nerwowego, wątroby, wpływają na wygląd skóry, włosów i paznokci. Jeśli wieczorem dopadnie Cię głód, zjedz jajko na miękko.

Orzechy

Orzechy to niezwykle wartościowy składnik odżywczy, pełen nienasyconych kwasów tłuszczowych, białek, błonnika, witamin i substancji mineralnych. To kaloryczna, ale bardzo zdrowa przekąska, dlatego wieczorem możesz zjeść małą garść swoich ulubionych orzechów. Najzdrowsze są orzechy włoskie, laskowe, pistacje, nerkowce i migdały.

Zdjęcie Te produkty możesz jeść na noc bez obaw! #3

Awokado

Choć awokado jest najbardziej kaloryczne wśród owoców, to jest bardzo zdrowe. Pełne składników mineralnych (magnezu, potasu, błonnika) i witamin (A, C, E, B1, B2 i K), doskonale wpływa na układ odpornościowy, poprawia metabolizm i pracę serca, zmniejsza poziom złego cholesterolu i ryzyko wystąpienia wielu chorób (np. miażdżycy). Oprócz tego poprawia wzrok, pozytywnie działa na pamięć i koncentrację.

Pełnoziarniste płatki

Na wieczorny głód możesz zjeść małą miseczkę pełnoziarnistych płatków z jogurtem naturalnym lub mlekiem, o zawartości nie więcej niż 2% tłuszczu. Płatki pełnoziarniste to przekąska, która zawiera jedynie 62 kcal i jest pełna cennych witamin (A,D,E,K, C,B), składników mineralnych i błonnika.

Czego nie wolno jeść na noc?

Wieczorami powinniśmy unikać produktów wzdymających (roślin strączkowych) i o działaniu pobudzającym (kawa, herbata, pikantne potrawy). Nie należy jeść tłustych i ciężkostrawnych posiłków, smażonych i pieczonych potraw oraz dań typu fast food. Powinniśmy unikać, cukru, słodyczy, słonych przekąsek, gazowanych napojów i alkoholu.

Zdjęcie Te produkty możesz jeść na noc bez obaw! #4