6 produktów, które warto jeść na noc. Pomagają w walce o płaski brzuch

Agnieszka

Zdrowie

Nov. 27, 2017, 3:47 p.m.

6 produktów, które warto jeść na noc. Pomagają w walce o płaski brzuch

Płaski brzuch to marzenie każdego. Niestety, samo nic się nie zrobi. Konieczne jest zrezygnowanie ze szkodliwej żywności, słodyczy i zwiększenie aktywności fizycznej. Odstający brzuch to jednak nie tylko tłuszcz. Bardzo często przyczyną grubszego brzucha są zapchane jelita. Warto więc cały proces odchudzania wspomóc odpowiednimi produktami, które pomogą nam pozbyć się złogów z jelit.

Jakie produkty warto jeść na noc?

#Zielone warzywa liściaste

Zdjęcie 6 produktów, które warto jeść na noc. Pomagają w walce o płaski brzuch #1
fot. shutterstock

Szpinak, jarmuż, kapusta pekińska i wiele innych zielonych warzyw liściastych doskonale wpływają na proces trawienia i są lekkostrawne. Zjedzenie kolacji na bazie tych produktów ułatwi zasypianie i w dużym stopniu poprawi jakość snu. Dzięki temu nasze jelita nie będą napuchnięte, a tym samym brzuch nie będzie odstawał.

#Oliwa z oliwek

Choć oliwa zawiera sporo kalorii, kwasy tłuszczowe w niej zawarte, a szczególnie kwas oleinowy sprzyja rozbijaniu i usuwaniu z organizmu tkanki tłuszczowej. W połączeniu z racjonalną dietą i aktywnością fizyczną, oliwa z oliwek przyspieszy odchudzanie.

#Napar z mięty

Mięta doskonale odpręża i relaksuje, co w porze wieczornej jest bardzo pożądane. Dodatkowo oczyszcza organizm, a szczególnie jelita. Wszystko to sprzyja zmniejszeniu obwodu w pasie.

#Szparagi

Zdjęcie 6 produktów, które warto jeść na noc. Pomagają w walce o płaski brzuch #2
fot. shutterstock

Szparagi, dzięki zawartości witaminy A, C, E i witamin z grupy B, a także potasu i cynku, skutecznie usuwa nadmiar płynów z organizmu. Nadmiar tych płynów często jest przyczyną odstającego brzucha.

#Pomidory

Tak jak w przypadku szparagów, pomidory skutecznie usuwają nadmiar wody z organizmu. W połączeniu z białkiem stanowią pełnowartościową kolację.

#Ogórki

Ogórki świeże mają mało kalorii, jednak są przy tym dość sycące. Stanowią więc doskonały dodatek do lekkostrawnej kolacji.

Zdjęcie 6 produktów, które warto jeść na noc. Pomagają w walce o płaski brzuch #3
fot. shutterstock