Ten napój nawadnia lepiej niż woda! Teraz jest idealny moment, aby go pić.

Ewelina
Dieta i żywienie
22.06.2023 13:07
Ten napój nawadnia lepiej niż woda! Teraz jest idealny moment, aby go pić.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co pijemy podczas największych upałów? Oczywiście, wielu z nas sięga po zwykłą wodę. Ale co, jeżeli jest coś, co może nawodnić nasz organizm lepiej niż woda? Przygotowaliśmy dla Ciebie przepis na domowy napój, który nie tylko skutecznie nawodni Cię w upałach, ale też dostarczy niezbędnych witamin i minerałów.

Napój nawadniający: co to takiego?

Przed przystąpieniem do przygotowywania naszego napoju, warto wiedzieć, czym jest napój nawadniający. To taki napój, który zawiera odpowiednie proporcje elektrolitów i płynów, które pomagają naszemu ciele utrzymać właściwe nawodnienie. Przede wszystkim, są one niezbędne podczas upałów, kiedy nasz organizm traci więcej wody.

Składniki potrzebne do przygotowania napoju

Aby przygotować nasz napój nawadniający, będziemy potrzebować następujących składników:

 • 1 litr wody
 • Sok z jednej cytryny
 • 1/4 łyżeczki soli himalajskiej
 • 2 łyżki miodu
 • Kilka listków mięty

Jak przygotować napój nawadniający?

 1. Rozpocznij od przygotowania składników. Wyciśnij sok z cytryny, zmierz odpowiednią ilość soli i miodu.

 2. Mieszaj składniki. Do litra wody dodaj sok z cytryny, sól i miód. Wszystko dokładnie wymieszaj, aby składniki się rozpuściły.

 3. Dodaj listki mięty. Na koniec dodaj kilka listków mięty, które dodadzą napojowi świeżości.

 4. Podawaj schłodzony. Najlepszy smak napój osiąga, gdy jest dobrze schłodzony. Przechowuj go w lodówce i podawaj z lodem.

Zdjęcie Ten napój nawadnia lepiej niż woda! Teraz jest idealny moment, aby go pić. #1

Dlaczego ten napój jest lepszy od wody?

Nasz napój nawadniający jest lepszy od wody ze względu na zawartość elektrolitów, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. Woda jest doskonałym źródłem hydratacji, ale nie dostarcza elektrolitów, które są niezbędne dla naszego organizmu, szczególnie podczas upałów. Dodatkowo, nasz napój zawiera witaminy z cytryny i przeciwutleniacze z miodu, które wspomagają nasz system odpornościowy.

Kiedy pić napój nawadniający?

Najlepszy moment na wypicie napoju nawadniającego to oczywiście podczas upałów. Jednak, ten napój jest również doskonałym rozwiązaniem po intensywnym treningu, kiedy nasz organizm traci dużo płynów i elektrolitów. Pamiętaj, aby pić go regularnie, ale nie zapominaj o piciu również czystej wody.

To jest ten moment, kiedy powinniśmy zacząć pić nasz domowy napój nawadniający. Jest smaczny, zdrowy i co najważniejsze – skutecznie nawadnia nasz organizm. Przygotuj go samodzielnie i przekonaj się, jak dobrze smakuje.

Czego nie pić w upały?

Oto lista napojów, których należy unikać w upałach:

 1. Napoje gazowane - Mogą wydawać się orzeźwiające, ale napoje gazowane są pełne cukru, który może przyczynić się do odwodnienia. Dodatkowo, gazowane napoje mogą powodować wzdęcia i dyskomfort.

 2. Alkohol - Alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że zwiększa produkcję moczu, co prowadzi do szybszego odwodnienia.

 3. Kawa i inne napoje zawierające kofeinę - Kofeina, podobnie jak alkohol, jest diuretykiem. Pijąc kawę w upalne dni, możemy szybko się odwodnić.

 4. Napoje energetyczne - Mogą wydawać się dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy czujemy się zmęczeni z powodu upału, ale zawierają dużo cukru i kofeiny, co prowadzi do odwodnienia.

 5. Soki owocowe z koncentratu - Chociaż soki owocowe są pełne witamin, te z koncentratu często zawierają dużo cukru i niewiele naturalnych składników.

Pamiętaj, że podczas upałów najważniejsze jest regularne nawadnianie organizmu. Wybieraj wodę, herbaty ziołowe lub domowe napoje nawadniające.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną