Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w poszczególnych bankach?

Agnieszka

Prawo

01.08.2022 9:29

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w poszczególnych bankach?

Można już składać wnioski o zawieszenie spłaty raty kredytu, czyli o tak zwane wakacje kredytowe. Kto może z nich skorzystać? Jak złożyć wniosek w poszczególnych bankach?

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu, czyli tak zwane wakacje kredytowe można składać w placówkach lub online. Wnioski składamy w banku, który udzielił nam kredyt hipoteczny.

Warto pamiętać, że wakacje kredytowe przyznawane są na kredyty hipoteczne, które przeznaczone są na tak zwane własne cele mieszkaniowe. Jak więc złożyć wniosek o wakacje kredytowe w poszczególnych bankach?

Wniosek o wakacje kredytowe - Santander

Bank Santander umożliwia złożenie wniosku online. Wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej, wejść w zakładkę „twoje sprawy”, wybrać „kredyt hipoteczny” i kolejno „zawieś spłatę kredytu”. Następnie należy kliknąć „złóż wniosek”, wypełnić dane i zaakceptować wniosek online.  

Santander będzie miał 21 dni na zatwierdzenie wniosku i przesłanie nam akceptacji na e-mail. Otrzymamy również wiadomość SMS.

Wniosek o wakacje kredytowe - Millenium

W Millenium wniosek możemy złożyć zarówno w placówce, jak i online. Bank umożliwia jednorazowe złożenie wniosku na jeden lub dwa miesiące wakacji kredytowych. 

Wybierając drogę elektroniczną, musimy zalogować się do naszego banku, wejść w kredyt hipoteczny, a następnie wybrać “wniosek o wakacje kredytowe”. Wniosek należy wypełnić i przesłać.

Wniosek o wakacje kredytowe - mBank

Również mBank umożliwia złożenie wniosku w placówce, jak i online. Jeśli chcemy to zrobić drogą elektroniczną, musimy zalogować się do swojego banku, a następnie wybrać “Pomoc” > “Załatw swoje sprawy” > “Inna sprawa”. W kolejnym kroku pokaże nam się okno wyszukiwarki, w którym należy wpisać frazę “wakacje kredytowe”.

Zdjęcie Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w poszczególnych bankach? #1

Wniosek o wakacje kredytowe - PKO

W celu złożenia wniosku należy udać się do placówki, lub zalogować się do swojej bankowości elektronicznej na iPKO. Po zalogowaniu wybieramy kolejno “Moje sprawy”, “Dyspozycje i zaświadczenia”,  “Nowa dyspozycja”. Następnie przechodzimy do Produkt: Kredyty hipoteczne → Rządowe zawieszenie spłaty kredytu.

Wybieramy kredyt, dla którego chcemy zawiesić spłatę kredytu. Następnie większość danych uzupełni się sama. Musimy także wybrać sposób, w jaki bank poinformuje nas o przyznaniu wakacji kredytowych.

 

Wniosek o wakacje kredytowe - ING

Wybierając złożenie wniosku online, musimy zalogować się do Mojego ING, wybrać odpowiedni kredyt, a następnie wejść w zakładkę “Wnioski”. Z listy wybieramy wniosek o zawieszenie spłaty kredytu.