Ile zarabia się w popularnych sieciach handlowych?

Patrycja

Styl życia

16.01.2022 12:42

Ile zarabia się w popularnych sieciach handlowych?

Ile zarabia się w Biedronce, Lidlu czy Kauflandzie? Poznaj pensje pracowników w popularnych sieciach handlowych.

Zdjęcie Ile zarabia się w popularnych sieciach handlowych? #1

Ile zarabia się w sieciach handlowych?

Portal Puls HR przyjrzał się wynagrodzeniom pracowników w popularnych sieciach handlowych. Sprawdź, ile zarabia się w Biedronce, Lidlu czy Kauflandzie.

Zarobki w handlu systematycznie idą w górę. Już na początku zatrudnienia kasjerzy w sklepach mogą liczyć na zarobki powyżej 3 tys. zł brutto. Wraz ze stażem pracy ich pensje rosną. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu i rejonu Polski.

Jakie są zarobki w Biedronce?

W sieci sklepów Biedronka początkowe wynagrodzenie sprzedawcy- kasjera wynosi 3460-4090 zł brutto.

Pensja starszego sprzedawcy kasjera wynosi 3460-4090 zł brutto miesięcznie. Zastępca kierownika sklepu zarabia w granicach 3950-5700 zł brutto miesięcznie w pierwszym roku pracy. Wynagrodzenie kierownik sklepu wynosi w granicach 5100-7840 zł brutto miesięcznie.

Wynagrodzenie obejmuje płacę zasadniczą, nagrodę za obecność, miesięczną premię, zależną od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych. Pracownicy otrzymują premię w postaci e-kodów, voucherów i paczek dla najmłodszych. Dodatkowo sieć zapewnia nagrodę roczną, która w 2021 r. wyniosła 2500 zł brutto.

Biedronka gwarantuje podwyżki stażowe po roku oraz po 3 latach pracy.

Jakie są zarobki w Lidlu?

Na początku zatrudnienia w Lidlu wynagrodzenie kasjera zaczyna się od 3550 do 4350 zł brutto. Po roku dochodzi do wzrostu płacy do poziomu od 3650 do 4550 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy, pensja wynosi od 3900 do 4800 zł brutto.

Kwoty te obejmują wynagrodzenie zasadnicze wraz z premią za obecność i dodatkami za pranie i używanie odzieży roboczej.

Dodatkowo każdy pracownik sieci Lidl raz w roku otrzymuje jednorazową nagrodę roczną w wysokości od 50 proc. do 100 proc. wartości wynagrodzenia. Oprócz tego pracownikom zapewnia się bony świąteczne, paczki dla najmłodszych i udział w Programie Wsparcia Pracowników, dzięki któremu mogą skorzystać z pomocy psychologa, prawnika i doradcy finansowego.

Jakie są zarobki w Kauflandzie?

W sieci supermarketów Kaufland, na początku pracy kasjer-sprzedawca może liczyć na pensję w wysokości do 4100 zł brutto miesięcznie, a lider zespołu – do 5650 zł brutto.

Oprócz tego pracownicy mogą liczyć na pozapłacowe benefity, do których należą: prywatna opieka medyczna, bony na Boże Narodzenie i Wielkanoc. dodatkowa wypłata emerytalna orz wyprawka dla maluszka dla młodych rodziców.