Peeling kawitacyjny- czym jest i jakie efekty daje?

Patrycja
Uroda
15.01.2022 18:27
Peeling kawitacyjny- czym jest i jakie efekty daje?

Dowiedz się, czym jest peeling kawitacyjny. Sprawdź, na czym polega ten zabieg, jakie efekty przynosi i czy warto się na niego decydować.

Zdjęcie Peeling kawitacyjny- czym jest i jakie efekty daje? #1

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który polega na powierzchownym oczyszczeniu skóry. Wykorzystuje ultradźwięki, które prowadzą do usunięcia martwych komórek naskórka. Stanowi alternatywę dla manualnego oczyszczania twarzy. Doskonale wygładza i przygotowuje skórę do wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Jakie efekty przynosi?

Peeling kawitacyjny przede wszystkim pozwala usunąć martwe komórki naskórka, dokładnie oczyszcza skórę i hamuje rozmnażanie się bakterii na jej powierzchni.

Zmniejsza wydzielanie sebum i "świecenie się" twarzy, sprawia, że skóra wygląda promiennie. Regularnie stosowany jest ratunkiem dla przebarwień i spłyca drobne zmarszczki.

Kawitacja usprawnia przepływ krwi i limfy, zapewnia skórze dotlenienie i pobudza komórki do naturalnej odbudowy i regeneracji.

Kto powinien korzystać z tego zabiegu?

Z peelingu kawitacyjnego mogą skorzystać posiadaczki każdego typu cery: mieszanej, tłustej, suchej, wrażliwej i naczynkowej. Najbardziej polecany jest osobom walczącym z trądzikiem pospolitym, różowatym, zaskórnikami i wągrami.

Może być samodzielnym zabiegiem lub przygotowaniem do innych zabiegów nawilżających i odżywiających (przyspiesza wchłanianie składników aktywnych). Najlepiej wykorzystać go właśnie w celu przygotowania skóry pod dalsze etapy pielęgnacji lub przed kolejnymi zabiegami.

Jak przebiega zabieg?

  • Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Kosmetyczka oczyszcza skórę twarzy, nakładana na nią serum i rozpoczyna zabieg specjalną szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe.
  • Peeling wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które emitujące fale ultradźwiękowe. Przy kontakcie z wilgotną skórą wywołuje efekt kawitacji.
  • Fale ultradźwiękowe wnikają w pory skóry i delikatnie ją oczyszczają. Usuwają zanieczyszczenia, a tworzące się pęcherzyki wypełnione gazem, pękają na jej powierzchni i oczyszczają ją z sebum i martwego naskórka.
  • Zabieg nie jest bolesny, przypomina masaż wibrującą szczoteczką. Jest bezpieczny i przynosi natychmiastową poprawę kondycji skóry.
  • Na koniec peelingu nakładana jest kojąca maseczka lub wykonywane inne zabiegi, dostosowane do potrzeb skóry.

Jak często wykonywać peeling kawitacyjny?

Na początku warto wykonywać peeling częściej, co tydzień, a potem zmniejszyć jego częstotliwość: raz na 2-4 tygodnie, zależnie od stanu skóry.

Ile to kosztuje?

W zależności od salonu kosmetycznego, koszt zabiegu na twarz waha się od 50 do 150 złotych. Peeling może być także wykonywany na innych częściach ciała:  szyi, dłoniach i plecach. Wówczas cena zabiegu na twarz i inną część ciała wynosi łącznie od około 100 do 250 złotych.

Czy istnieją przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego?

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego to: ciąża, zakażenia skóry, stany zapalne i ropne, świeże rany, metalowe implanty, stan gorączkowy, nowotwory, epilepsja.

Choć może być wykonywany przez cały rok, to poleca się przeprowadzać go od końca września do początku kwietnia. Dzięki temu złuszczona skóra nie będzie narażona na działanie silnych promieni słonecznych.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną