Kapsułki czy proszek do prania? Co wybrać?

Agnieszka

Dom

12 stycznia 2022 07:28

Kapsułki czy proszek do prania? Co wybrać?

Kilkukilogramowe torby proszku na pewno nie są poręczne. Czy warto je dźwigać, skoro na rynku dostępne są wygodne eko-kapsułki? A może eko-proszek jest od nich skuteczniejszy? Sprawdź najważniejsze różnice pomiędzy tymi środkami do prania i wybierz ten, który spełnia Twoje oczekiwania. 

Proszek do prania – dlaczego wciąż jest popularny?

Proszek do prania wciąż jest popularnym wyborem wśród wielu osób, bo nie każdy wie, że kapsułki w ogóle istnieją – tak, są tacy ludzie. To jednak nie wszystko, często to przyzwyczajenie wygrywa. Ktoś, kto jest przekonany, że proszek spełnia swoje zadanie, nie chce wymieniać tego na coś niesprawdzonego, bo po co? Dopiero gdy uświadomimy taką osobę, że kapsułki mogą okazać się wydajniejsze, skuteczniejsze, równie bezpieczne – człowiek ten decyduje się na ich wypróbowanie. 

Co więc będzie lepszym rozwiązaniem, proszek czy kapsułki? Tak naprawdę nie ma jednego, konkretnego wyjaśnienia. Trzeba wziąć pod uwagę jakość tych produktów, ich skład, bezpieczeństwo, certyfikaty, jakie zostały im wydane przez neutralne stowarzyszenia, a nawet właściwości pielęgnujące, bo nie liczy się tylko i wyłącznie skuteczność usuwania plam w dzisiejszych czasach. Tak więc jednoznacznie na pewno nie da się stwierdzić, co będzie lepsze. Kapsułki do prania np. z Clovin na pewno są wygodniejsze w użytkowaniu i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ich dozowanie jest także bardziej komfortowe. Mimo wszystko poniektórzy wciąż zostaną przy proszku i nic w tym złego.

Zdjęcie Kapsułki czy proszek do prania? Co wybrać? #1

Ekologiczne kapsułki do prania

Zostawmy jednak kwestie podziału, a skupmy się na zaletach kapsułek do prania, ale tych ekologicznych. Na rynku jest coraz więcej produktów tego typu, co więc oferują eko-kapsułki? Przede wszystkim stworzono je ze składników bezpiecznych dla środowiska, wiele z produktów wysokiej jakości nie powoduje podrażnień, mogą być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze, są hipoalergiczne, mają certyfikaty potwierdzające ich ekologiczny skład, ale jednocześnie pełne bezpieczeństwo dla skóry. Mimo że są eko, wciąż skutecznie usuwają zabrudzenia i to nawet w niskich temperaturach. Na koniec warto podkreślić, że stawiając na ekologiczne kapsułki do prania od zaufanych dostawców, możesz liczyć na dodatkowe właściwości, między innymi pielęgnujące.

Ekologiczne kapsułki do prania – czy to tylko łatwiejsze dozowanie?

Na rynku dostępne są również ekologiczne kapsułki do prania, w tym przypadku jest bardzo podobnie, jak w kwestii eko-proszków. Do Twojej dyspozycji jest skoncentrowana siła środków piorących w wersji przyjaznej środowisku. Tabletki nie zawierają alergenów, a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome. Producenci często stawiają na połączenia składników piorących, pielęgnujących i wybielających, jeśli mowa o kapsułkach do bieli. Wtedy wystarczy jedna mała kostka, zamiast trzech różnych preparatów, aby Twoje ubrania były pachnące, świeże, czyste i wypielęgnowane. Eko środki do prania to dobry wybór, a kwestia pomiędzy proszkiem i kapsułkami jest indywidualna, wybierz, co wolisz.