Ile się zarabia w supermarketach? Znamy pensje pracowników Biedronki i Lidla

Ile się zarabia w supermarketach? Znamy pensje pracowników Biedronki i Lidla
24Lip

Pensja pracowników najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce jest dla wielu osób zagadką. Na kasę można dostać się bez wykształcenia i doświadczenia. W ciągu ostatnich lat wiele razy było słychać o podwyżkach w tych sektorach. Na jakie wypłaty mogą liczyć pracownicy Lidla i Biedronki? Czy wpłaty pieniężne to jedynie benefity?

Zdjęcie Ile się zarabia w supermarketach? Znamy pensje pracowników Biedronki i Lidla #1

Biedronka

Na portalu pracuj.pl, można znaleźć przeciętne wynagrodzenia w danych sektorach. Odczytujemy tam, że pensja kasjera na początku kariery wynosi 2000 złotych netto. Pamiętajmy o tym, że przyjmują ludzi bez doświadczenia i wykształcenia. Ogólnie łatwo jest dostać tego rodzaju pracę. Lepsze stanowiska to lepsze pieniądze, 2900 zł netto dostają Ci najbardziej opłacani pracownicy. Wiele czynników wpływa na wysokość zarobków, lata doświadczenia, lokalizacja sklepu, specjalizacja i stanowisko.

Kilka miesięcy temu, P. Aneta Drzewiecka, która piastuje stanowisko kierownika personalnego w sieci Biedronka, wypowiadała się na temat pensji:

„Osoby rozpoczynające pracę w Biedronce na najpopularniejszym stanowisku sprzedawca-kasjer, na pełen etat, mogą obecnie zarobić co najmniej 2700 zł brutto, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, by po trzech latach dojść do poziomu 2950 zł brutto miesięcznie”

Kierownicy natomiast mogą liczyć na pensję 3500 – 4500 zł brutto.

Zdjęcie Ile się zarabia w supermarketach? Znamy pensje pracowników Biedronki i Lidla #2

Pieniądze to nie wszystko

Sieć Biedronka zapewnia swoim pracownikom szereg benefitów pozapłacowych. Między innymi są to bony towarowe, dodatkowe ubezpieczenia i paczki. Kobiety po urodzeniu dziecka mogą liczyć na wyprawki dla noworodków, a następnie na paczki z okazji świąt.

Osoby o niskim statusie materialnym mogą liczyć na bezprocentowe pożyczki bądź wyjazdy kolonijne dla swoich pociech. Rodzice niepełnosprawnych dzieci otrzymują różnego rodzaju zapomogi, bądź dopłaty do rehabilitacji i leków.

Magazynierzy również dostali podwyżki w minionym czasie i obecnie ich pensja wacha się w przedziale 3200 - 4000 zł brutto, w zależności od stanowiska.

Lidl

Ostatnia podwyżka dla kasjerów w Lidlu była w marcu tego roku. Nowi pracownicy mogą liczyć na wypłatę 3100 – 3850 zł brutto, a podwyżka powinna nastąpić już po pół roku pracy. Lata doświadczenia dodają do pensji kolejne cyfry. Po dwóch latach pracy można liczyć na pensje w wysokości 3450 – 4350 zł brutto.

Zdjęcie Ile się zarabia w supermarketach? Znamy pensje pracowników Biedronki i Lidla #3

Co poza pieniędzmi?

Lidl oferuje pracownikom opiekę medyczną Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz i karty Multisport. Lidl chętnie wysyła także swoich pracowników na kursy językowe i inne szkolenia.

Rodziny mogą liczyć na wyprawki dla niemowlaków i pierwszoklasistów.

Praca w sklepie z całą pewnością jest ciężka, ale zarobki i benefity są korzystne dla pracowników.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja