Czy kawa z cytryną pomaga schudnąć?

Patrycja

Dieta i żywienie

05.01.2022 12:44

Czy kawa z cytryną pomaga schudnąć?

Kawa z cytryną na odchudzanie- czy ten sposób w ogóle działa? Poznaj nowatorską metodę na zrzucenie zbędnych kilogramów!

Zdjęcie Czy kawa z cytryną pomaga schudnąć? #1

Jak działa kawa z cytryną?

Kawa z cytryną to dosyć niecodzienne połączenie, które może zaskoczyć. Nie chodzi jednak o walory smakowe takiego napoju, a jego właściwości odchudzające! Eksperci uważają, że przyspiesza metabolizm i pomaga utrzymać smukłą sylwetkę. Czy połączenie tych dwóch składników może rzeczywiście przynieść wiele korzyści?

Cytryna i jej właściwości

Cytryna to cenne źródło witaminy C. Nic tak nie pomaga zadbać o odporność i wzmocnić w okresie wzmożonych zachorowań na przeziębienie i grypę. Oprócz tego witamina C jest silnym antyoksydantem, zwalcza wolne rodniki i spowalnia starzenie się organizmu, ułatwia proces gojenia się ran, pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Wzmacnia zęby i dziąsła, ułatwia przyswajanie żelaza, jest potrzebna do syntezy kolagenu i wpływa stabilizującą na psychikę.

Kofeina i jej działanie

Kawa z kolei jest źródłem kofeiny, która pobudza i dodaje energii. Pita w odpowiednich ilościach, czyli nie więcej niż cztery filiżanki dziennie (300 mg kofeiny) pobudza do działania, stymuluje układ nerwowy, zwiększa wydolność i wydajność. Pozwala lepiej się skupić i skoncentrować. Udowodniono także, że zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów!

Połączenie tych dwóch składników może przynieść wiele korzyści! Według zwolenników tego napoju, może pomóc w utrzymaniu smukłej sylwetki i zgubić dodatkowe kilogramy. Czy tak jest w istocie?

Czy picie kawy z cytryną rzeczywiście pomaga schudnąć?

I tak i nie… Picie tego napoju nie powoduje spalania kalorii i utraty tkanki tłuszczowej. Jednak połączenie tych składników wspomaga metabolizm, co może wpłynąć na utrzymanie prawidłowej wagi. Kawa z cytryną korzystnie wpływa na perystaltykę jelit i pomaga je oczyścić.

Mimo różnych opinii, jedno jest pewne. Picie kawy z cytryną na pewno nie zaszkodzi w procesie utraty masy ciała i walce o wymarzoną sylwetkę!

Na co uważać pijąc kawę z cytryną?

Zachowaj umiar przy spożywaniu tego napoju. Nie przekraczaj dawki 300 mg kofeiny dziennie, ponieważ jej przedawkowanie może wywołać szereg nieprzyjemnych i groźnych dla zdrowia konsekwencji, m. in. podwyższone ciśnienie, kołatanie serca i anemię.