Jak szybciej wysuszyć pranie? Poznaj 3 skuteczne metody.

Patrycja
Dom
14.12.2021 10:28
Jak szybciej wysuszyć pranie? Poznaj 3 skuteczne metody.

Przedstawiamy kilka sztuczek na szybkie suszenie prania, gdy masz mało czasu. Dzięki tym trikom Twoje pranie wyschnie w kilka chwil.

Zdjęcie Poznaj skuteczne sposoby na szybkie suszenie prania! #1

Suszenie prania na świeżym powietrzu

Pranie warto suszyć na zewnątrz, niezależnie od pory roku. Nawet w zimie, gdy jest mróz, oczywiście pod warunkiem, że nie pada deszcz lub śnieg. Suszenie prania na świeżym powietrzu sprawia, że ma świeży, piękny zapach, a ubrania mniej się niszczą i elektryzują. Oprócz tego promienie słońca nie tylko wybielają, ale też dezynfekują, zabijając niektóre drobnoustroje.

Suszenie prania w domu

Jeśli nie mamy dostępu do balkonu lub ogrodu i jesteśmy zmuszeni suszyć pranie w domu, należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Podczas prania, wiruj ubrania, aby pozbyć się z nich nadmiaru wody.
  • Rozwieszaj je na suszarce luźno, by pomiędzy ubraniami zachować odstęp.
  • Dobrze mieć osobne pomieszczenie, w którym będzie stała rozłożona suszarka.
  • Jeśli suszysz pranie w domu, pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczeń. To pomaga usunąć nadmiar wilgoci z powietrza, dzięki temu zmniejszy ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni. Dzięki temu utrzymamy odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza.
  • Jeśli domowy budżet na to pozwala, warto zainwestować w suszarkę bębnową, przypominającą pralkę. Wtedy pranie będzie wysuszone szybko i skutecznie.

Skuteczne sposoby na szybkie suszenie prania

Jeśli masz mało czasu i zależy Ci n szybkim wysuszeniu prania, skorzystaj z kilku trików:

Żelazko

Jeśli chcesz szybko wysuszyć pranie, możesz skorzystać z żelazka. Jeśli chcesz uniknąć przypalenia odzieży, żelazko nie powinno być maksymalnie gorące.

Zacznij od tego, żeby dobrze odwirować lub wykręcić ubranie. Na desce do prasowania podłóż ręcznik pod ubranie. Wchłonie parę i wilgoć, a ubranie będzie szybciej schnąć. Ubrania prasuj na lewej stronie, aby nie pozostawić na nich śladów.

Suszarka do włosów

Dobrze odwiruj lub wykręć ubranie, aby znajdowało się w nim jak najmniej wody. Powieś je na wieszaku i zacznij suszyć suszarką. Dobierz temperaturę i moc powietrza. Pamiętaj o tym, żeby suszyć ubranie z pewnej odległości, by nie przypalić lub odbarwić materiału.

Ręcznik

Jeśli chcesz przyspieszyć suszenie ubrań, użyj dużego, grubego ręcznika. Rozłóż na nim ubranie, a następnie zroluj go z jednego końca do drugiego. Ściśnij ręcznik jak najmocniej, rozwiń go i wyjmij ubranie ze środka. Dokładnie je roztrzep i wywieś na powietrzu. Teraz na pewno szybko wyschnie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną