Dom

Co zrobić, żeby pranie szybciej wyschło?

Katarzyna

Oct. 10, 2021, 4:34 p.m.

Co zrobić, żeby pranie szybciej wyschło?

Suszenie prania w mieszkaniu nie jest łatwe. Istnieje jednak prosty trik, który przyśpieszy proces suszenia

Zdjęcie Co zrobić, aby pranie wyschło szybciej? Wystarczy wrzucić jedną rzecz do prania #1

Suszenie prania latem

Podczas letnich miesięcy suszenie prania nie jest trudne, ponieważ można wywiesić go na balkonie czy podwórku, a słońce sprawi, że szybko wyschnie. Nawet rozwieszone pranie latem w mieszkaniu szybciej schnie, ponieważ jest ciepło. Problem zaczyna się robić, gdy temperatura na dworze spada i pojawia się deszcz, przez co pranie nie schnie tak szybko.

Suszarka bębnowa 

Problem suszenia prania rozwiązuje się, gdy mamy w domu suszarkę bębnową, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Podczas jesiennych dni można wywiesić pranie w mieszkaniu, gdzie nie grozi mu deszcz, jednak wtedy poziom wilgotności w danym pomieszczeniu wzrasta. Co więcej, jeśli nie rozpoczął się jeszcze sezon grzewczy, to mokre pranie sprawia, że w mieszkaniu jest jeszcze zimniej, a takie pranie wisi czasami kilka dni, zanim wyschnie.

Częste pranie 

W każdym domu robi się pranie, czasami raz w tygodniu a czasami częściej, jeśli w danym domu mieszkają również dzieci. W dobrej sytuacji są właściciele domów jednorodzinnych, gdzie sami mogą oni decydować o rozpoczęciu ogrzewania czy rozpaleniu w kominku. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu wzrośnie, a pranie wyschnie szybciej. Dla osób, które są uzależnione od ogrzewania miejskiego mamy trik, jak wysuszyć pranie szybciej.

Prosty trik 

Sposób na szybsze wysuszenie prania jest bardzo prosty. Wystarczy normalnie załadować pralkę i włączyć pranie. Po skończonym cyklu wystarczy do wypranych rzeczy włożyć suchy i czysty ręcznik, a następnie włączyć tylko program wirowania. Dzięki niemu pralka jeszcze bardziej pozbawi prania wody, a ręcznik wchłonie wilgoć i wodę. Ten trik sprawi, że wyciągnięte pranie nie będzie tak bardzo mokre, a więc po wyłożeniu go na suszarkę szybciej wyschnie. Co więcej, przed powieszeniem prania można go dokładnie wytrzepać, a żeby wyschło jeszcze szybciej, to po pewnym czasie pranie można przerzucić na drugą stronę.

Zdjęcie Co zrobić, aby pranie wyschło szybciej? Wystarczy wrzucić jedną rzecz do prania #2

Wzrost wilgoci

Suszenie prania w mieszkaniu sprawia, że poziom wilgotności wzrasta. To jednak nie służy mieszkaniu, ponieważ może doprowadzić do pleśni czy pojawienia się grzyba na ścianach. Potrzeba wtedy trochę wysiłku, a przywrócić im wcześniejszy wygląd. Co więcej, pleśni w domu ma również wpływ na nasze zdrowie, ponieważ może negatywnie wpłynąć na nasz układ oddechowy i doprowadzić do alergii czy zatruć.