Jak można szybciej wysuszyć pranie? Podpowiadamy!

Katarzyna
Newsy
17.06.2021 22:38
Jak można szybciej wysuszyć pranie? Podpowiadamy!

Lato w pełni, więc zdarza się częściej robić pranie. Poznaj prosty trik, który sprawi, że będzie ono schło szybciej!

Zdjęcie Jak można szybciej wysuszyć pranie? Podpowiadamy! #1

Pranie ubrań 

Więcej lub mniej, ale pranie robi każdy z nas. Przepocone czy brudne ubrania trzeba wyprać, aby można było je znów ubierać. Na szczęście masz od tego pralkę i nie musisz prać ubrań ręcznie, chyba że są uszyte z delikatnych materiałów .

Dziś pralki mają wiele programów i funkcji, które umożliwiają nastawienie „krótkiego” czy „długiego” prania. Czas pracy pralki również jesteś w stanie regulować. Nowoczesne pralki można również programować, aby włączyły się i zaczęły pranie w wyznaczonej godzinie.

Te urządzenia AGD mają również możliwość doboru odpowiedniego programu do danego materiału ubrania. Sprawia to, że dane ubrania się nie niszczą i nie rozciągają podczas prania.

Suszenie prania 

Z praniem nie ma problemu, jeśli masz miejsce, gdzie można go powiesić, aby sobie spokojnie schło. Balkon, taras czy własne podwórko są w tym wypadku bardzo pomocne. Problem zaczyna się robić, gdy masz mały metraż i nie masz zbyt dużo miejsca na rozłożenie suszarki na pranie.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy jedno pranie schnie, a drugie już „czeka” w kolejce do wyjęcia z pralki. Można jednak łatwo ten problem rozwiązać. Poznaj nasze triki na szybsze schnięcie prania.

Zdjęcie Jak można szybciej wysuszyć pranie? Podpowiadamy! #2

Trik z zamrażarką 

Prosty trik na szybsze schnięcie prania to ujemna temperatura. Tutaj jednak lepiej zastosować go na mniejszych ubraniach, ponieważ mokry ciuch należy wsadzić do woreczka i umieścić go w zamrażalniku.

W zależności od wielkości ubrania powinno ono przebywać w zamrażarce od kilkunastu minut do nawet godziny. Po wyjęciu prania będzie ono co prawda zamarznięte i zimne, ale suche. Wtedy wystarczy tylko owe ubranie uprasować. W zimie nie ma więc przeszkód przed wywieszaniem prania na dworze, nawet jeśli panuje tam ujemna temperatura. Dzięki temu wyschnie szybciej, niż jeśli suszyłabyś je w domu. 

Zdjęcie Jak można szybciej wysuszyć pranie? Podpowiadamy! #3

Trik z przekładaniem prania 

Trik ten najlepiej sprawdzi się w przypadku suszenia koców, ręczników czy pościeli, czyli prania o dużych rozmiarach. Chodzi w nim o to, aby co godzinę odwracać pranie na drugą stronę.

Ta część materiału, która ma kontakt z powietrzem, schnie o wiele szybciej, dlatego obracanie prania znacząco skróci czas jego schnięcia. Trik ten możesz zastosować również w przypadku bluz, podkoszulków czy spodni, które również wyschną o wiele szybciej.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną