Ten gadżet przyda się w każdym domu! Czym jest magiczna gąbka i gdzie ją kupić?

Patrycja
Dom
02.12.2021 13:09
Ten gadżet przyda się w każdym domu! Czym jest magiczna gąbka i gdzie ją kupić?

Ten niepozorny przedmiot został okrzyknięty magicznym! Wiele osób nie wyobraża sobie domowych porządków bez tej niezwykłej gąbki. Sprawdź, do czego używać magicznej gąbki, jak ją stosować i o czym należy pamiętać, aby nie zniszczyć czyszczonych powierzchni?

Zdjęcie Ten gadżet przyda się w każdym domu! Czym jest magiczna gąbka i gdzie ją kupić? #1

Czym jest magiczna gąbka?

Ten produkt pokochały miliony osób! Ten niepozorny przedmiot został okrzyknięty magicznym, ponieważ w niezwykle łatwy sposób pozwala utrzymać czystość i porządek w domu.

Magiczna gąbka, bo niej właśnie mowa, wygląda jak zwykła gąbka, ale znacznie skuteczniej radzi sobie z zabrudzeniami i to bez używania dodatkowych detergentów!

Magiczna gąbka wykonana jest z pianki melaminowej, innowacyjnego materiału, odpornego na tłuszcze, oleje i organiczne rozpuszczalniki, kwasy i zasady, ciepłą i zimną wodę. Melamina może mieć kontakt z żywnością i jest ekonomiczna, ponieważ można jej używać wielokrotnie.

Jak jej używać?

Magiczną gąbkę wystarczy nawilżyć i delikatnie przecierać zabrudzoną powierzchnię. Nie trzeba stosować żadnych dodatkowych środków czyszczących, wystarczy jedynie odrobina wody.

Do czego używać magicznej gąbki?

Magiczna gąbka doskonale radzi sobie uporczywymi zabrudzeniami, równocześnie jest delikatna dla czyszczonych powierzchni. Pozwala usunąć nawet trudne i odporne na standardowe środki czystości plamy (np. takie po długopisie, kredkach).

Dzięki niej możesz wyczyścić m.in.:

 • Brudne fugi między płytkami.
 • Brudny zlew kuchenny.
 • Brudny blat i szafki kuchenne.
 • Tłuste plamy ze ścian i drzwi.
 • Osady po kawie i herbacie na kubkach.
 • Osady z mydła na umywalce, wannie, baterii prysznicowej, kranie.
 • Lustra, wanny i kabiny prysznicowe.
 • Klej po naklejkach np. na słoikach.
 • Ślady po mazakach, kredkach i długopisach ze ścian.
 • Ślady po lakierze do paznokci.
 • Buty, np. guma na trampkach.

Tego lepiej nie czyść magiczną gąbką

Pewnych rzeczy lepiej jednak nie czyścić magiczną gąbką, ponieważ może je uszkodzić. Są to: naczynia, skóra i ekoskóra, niezabezpieczone drewno oraz powierzchnie lakierowane na wysoki połysk.

Gdzie można kupić magiczną gąbkę?

Magiczną gąbkę można kupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Najniższe ceny gąbek są na portalu Aliexpress (10 groszy za sztukę) oraz Allegro (30-60 groszy za sztukę). Gąbki dostępne są także w drogeriach, m.in. Rossman, Astor, sklepach: Action oraz supermarketach, np. Biedronka.

O tym pamiętaj!

Przed użyciem magicznej gąbki wypróbuj jej działanie na niewidocznej powierzchni. Powierzchnie czyść delikatnie, aby ich nie zarysować i nie uszkodzić.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną