Szczere wyznanie Jacka Braciaka: "(...) moja córka okazała się mężczyzną"

Martyna

Lifestyle

26.11.2021 18:13

Szczere wyznanie Jacka Braciaka: "(...) moja córka okazała się mężczyzną"

Jacek Braciak podzielił się osobistym wyznaniem. Aktor zdradził szczegóły dotyczące życia swojego dziecka. Okazuje się, że syn aktora jest transpłciowy.

 

Jacek Braciak ma 53 lata. Jest to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Mężczyzna znany jest szerszej publiczności z produkcji tj. „Volta”, „Pitbull”, „Brzydula”, „Kasia i Tomek”, „Rodzinka.pl”, „Kler”, czy „Wołyń”.

 

Szczere wyznanie aktora

J. Braciak udzielił wywiadu dla magazynu „Zwierciadło”. Rozmowa dotyczyła m. in. sytuacji politycznej w Polsce, dyskryminacji i wolności kobiet.

Podczas rozmowy mężczyzna zdecydował się na szczere wyznanie, które było odpowiedzią na zadane pytanie przez redaktorkę - Karolinę Morelowską-Siluk.

Kobieta zapytała, czy trzy córki aktora są wolnymi kobietami. W odpowiedzi mężczyzna wyznał:

„Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego, że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni” – odpowiedział Jacek Braciak. Aktor został zacytowany przez magazyn „Replika”.

Podczas rozmowy mówił także, jak ważna jest jego zdaniem akceptacja. Zaznaczył, że czasem ciężko się z czymś zgodzić, ale jest to konieczne dla szacunku do bliskiej osoby, którą się kocha. Jacek Braciak mówił o ważnej zasadzie w jego życiu, która oparta jest na miłości bezwarunkowej.

Jacek Braciak ma córkę Zofię i syna Konrada z pierwszą partnerką życiową. Mężczyzna jest także ojcem Marii, która jest owocem związku aktora z Mają Hirsch.

 

LGBT w Polsce

Jacka Braciaka zacytował magazyn „Replika”. Redaktor naczelny postanowił skomentować szczere wyznanie aktora i odniósł się do sprawy:

"Niestety akceptacja ze strony rodzica osoby LGBT+ wciąż nie jest w Polsce codziennością, ale rzadkością. Badania wskazują, że tylko 25 proc. matek w pełni akceptuje swoje dzieci LGBT, i tylko 12 proc. ojców. Właśnie dlatego za każdy taki rodzicielski coming out – i znanego aktora w czasopiśmie, i "zwykłego człowieka" wobec przyjaciół czy sąsiadów jest kluczowy na drodze walki z dyskryminacją i niezrozumieniem, które tak często spotyka ludzi LGBT. Oby takich rodzicielskich coming outow, jak również coming outów samych osób LGBT” – mówił redaktor naczelny magazynu „Replika”.

 

Na szczere wyznanie zdecydował się również dziennikarz TVN24 - Piotr Jacoń. Jest on autorem książki „My, trans”. W szczerym wywiadzie z „Repliką” wyznał, że jego córka Wiktoria jest transpłciowa.

 

Zdjęcie Szczere wyznanie Jacka Braciaka: "(...) moja córka okazała się mężczyną" #1
źródło: Wikipedia