Artur "Waluś" Walczak nie żyje. Trafił do szpitala po gali PunchDown.

Martyna

Newsy

26.11.2021 14:56

Artur "Waluś" Walczak nie żyje. Trafił do szpitala po gali PunchDown.

W piątek pojawiły się informacje o śmierci Artura „Walusia” Walczaka. Mężczyzna trafił do szpitala po tragicznym nokaucie podczas gali PunchDown 5. Przez ostatnie tygodnie mężczyzna przebywał w śpiączce farmakologiczbnej. Smutne informacje potwierdził Bonus BGC oraz Jakub Henke – organizator gali.

 

Walki PunchDown

PunchDown jest największą federacją "slapfightingu" na świecie. W walce bierze udział dwóch zawodników, ustawionych naprzeciwko siebie. Rozdzieleni są oni stołem. Pojedynek polega na naprzemiennym uderzaniu się w policzek otwartą dłonią. O zwycięstwie decydować może nokaut lub decyzja sędziów.

 

Tragiczne wydarzenia na gali

Artur Walczak brał udział w walkach organizowanych w ramach gali PunchDown 5 we Wrocławiu.

Mężczyzna w finałowej walce zmierzył się Dawidem „Zalesiem” Zalewskim.

Artur Walczak został znokautowany. Upadł na ziemie i niezbędna była pomoc ratowników medycznych. Mężczyzna trafił do szpitala, jego stan określany był jako krytyczny. Lekarze utrzymywali pana Artura w stanie śpiączki farmakologicznej.

„Artur jest obecnie w stanie krytycznym. Odciągnęli mu krew z połowy półkuli, reszty nie dali rady. Po uderzeniu wytworzył się ogromny krwiak. To czekanie na karetkę mogło zdecydować o jego zdrowiu” – pisał wówczas na Instagramie Piotr Witczak, znany jako Bonus BGC.

 Prokuratura Rejonowa Stare Miasto we Wrocławiu wszczęła postępowanie w sprawie wypadku na gali.

Smutne wiadomości

W ciągu ostatniego miesiąca starano się wybudzić A. Walczaka ze śpiączki farmakologicznej. Próby okazywały się nieudane. Ponieważ jego stan pozostawał ciężki, planowano przenieść go do specjalistycznej kliniki. 

Smutne informacje o śmierci Artura Walczaka potwierdził jego przyjaciel – Piotr Witczak – Bonus BGC. Opublikował on post na Instagramie:

„Spoczywaj w pokoju Przyjacielu. Do końca wszyscy wierzyliśmy... Mam nadzieję, że tam będzie Ci lepiej niż tu… Świat się kończy. Będzie mi Cię brakowało Artur” – napisał Bonus BGC.

Zamieścił również czarno-białe zdjęcie ze zmarłym mężczyzną.

Informacja została również potwierdzona przez szefa organizacji PunchDown w rozmowie z portalem „Pudelek”.

 

Artur „Waluś” Walczak swoją karierę rozpoczynał jako stongman. Ustanowił on rekord świata w tzw. spacerze farmera. Mężczyzna pochodził z Gniezna. Miał 46 lat.

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.