Jacek Poniedziałek apeluje do homoseksualnych aktorów: “ujawniajcie się”!

Agnieszka

Lifestyle

Sept. 27, 2021, 7:34 a.m.

Jacek Poniedziałek apeluje do homoseksualnych aktorów: “ujawniajcie się”!

Jacek Poniedziałek od lat otwarcie mówi o swojej orientacji seksualnej. Niedawno, będąc gościem w “Dzień dobry TVN” do tego samego zachęcił swoje koleżanki i kolegów po fachu.

Jacek Poniedziałek to polski reżyser i aktor. Od wielu lat otwarcie mówi o tym, że jest osobą homoseksualną. 

„Mam już 40 lat. Nie będę się wygłupiał i bredził coś o idealnej kobiecie, której wciąż szukam. Jestem gejem i tyle”, przyznał aktor w jednym z wywiadów już 16 lat temu. Był to jego coming out.

Po latach przyznał, że czas po coming oucie był najlepszym czasem w jego życiu. Dodał, że nie odczuł żadnych negatywnych emocji w środowisku aktorskim i reżyserskim i nie narzekał na brak ról w nowych produkcjach.

Teraz apeluje do innych aktorów i aktorek

Jacek Poniedziałek był gościem w “Dzień dobry TVN”, gdzie zaapelował do swoich koleżanek i kolegów po fachu, aby nie bali się ujawnić. Twierdzi bowiem, że dzięki temu dodadzą otuchy innym homoseksualnym osobom w Polsce.

– Muszę to powiedzieć, chciałem zaapelować do koleżanek aktorek i kolegów aktorów. Kochani, jeżeli jesteście lesbijkami albo gejami, to outujcie się, ujawniajcie się. Bo jak nas jest mało, albo się boimy, to bardzo łatwo jest nami manipulować, bardzo łatwo nas skłócać ze sobą i ludzi z nami, albo nas ignorować – zaapelował Jacek Poniedziałek.

Jak pokażemy, że nas jest dużo, to nikt nie będzie nas ignorował, nikt nie będzie nas traktował z przemocą tak, jak w tej chwili - tak jak to ma miejsce, z czym mamy do czynienia teraz w Polsce – dodał aktor.

W 2019 roku Poniedziałek jednak nieco odczuł rosnącą niechęć do gejów

"Nie żyję w izolacji, chodzę po ulicach, jeżdżę rowerem. Panuje takie przekonanie, że ludzi publicznych się nie rusza. Ale pewnie do czasu. Jest przecież mnóstwo nienawiści wobec nas, gejów. Boję się, że w końcu w jakiejś głowie zrodzi się pomysł, żeby zrobić porządek z takim bezczelnym, zarozumiałym Jackiem Poniedziałkiem" - wyznał wtedy w rozmowie z "Faktem".