Pierwsze zmarszczki- jak opóźnić starzenie się skóry?

Patrycja
Dieta i żywienie
22.06.2021 17:00
Pierwsze zmarszczki- jak opóźnić starzenie się skóry?

Pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się już około 25. roku życia. Dowiedz się jak opóźnić starzenie się skóry. Poznaj skuteczne sposoby na pozbycie się pierwszych zmarszczek.

Pierwsze zmarszczki

Pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się już około 25. roku życia. W naszej skórze spada poziom kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Przez to traci ona swoją jędrność i elastyczność, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki i bruzdy. Dodatkowo starzenie się skóry przyspieszają niekorzystne czynniki zewnętrzne, silne promieniowanie słoneczne, niewłaściwa dieta i wyrazista mimika twarzy,

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Niestety nie istnieje skuteczny w 100% sposób na pozbycie się wszystkich zmarszczek. Możemy za to spowolnić procesy starzenia się skóry, wygładzić już powstałe zmiany, zredukować je i chronić się przed kolejnymi zmarszczkami. Poznaj sposoby, które spowolnią starzenie się skóry.

Najważniejsza jest pielęgnacja

Zadbaj o codzienną pielęgnację skóry. Jeśli zauważyłaś u siebie pierwsze zmarszczki, to czas, by sięgnąć po odpowiednie preparaty przeciwzmarszczkowe. Odpowiednio nawilżą i wygładzą cerę, redukując zmarszczki.

Sięgaj po te kosmetyki

Pamiętaj, że podstawą pielęgnacji jest odpowiednie nawilżanie. Stosuj kremy nawilżające i kosmetyki przeciwzmarszczkowe, zawierające kolagen, kwas hialuronowy, witaminę E i C, śluz ze ślimaka, koenzym Q10 i retinol. Wygładzą i nawilżą skórę, zredukują i wypełnią zmarszczki.

Masaż twarzy

Codziennie rób masaż twarzy, który pobudzi krążenie krwi i poprawi napięcie skóry. Możesz wykonać go za pomocą dłoni lub specjalnego wałka jadeitowego. Pobudzona masażem skóra, szybciej wchłonie aktywne składniki kremów i serum przeciwzmarszczkowych.

Zabiegi pielęgnacyjne

Warto skorzystać z jednego z zabiegów, które opóźnią starzenie się skóry i zredukują widoczne zmarszczki. Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, terapia laserowa lub fotoodmładzanie, przyniosą widoczne efekty i poprawią wygląd Twojej skóry.

Chroń skórę przed słońcem

Chroń skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego. Podczas opalania, zawsze używaj kremów z filtrem. Latem stosuj kremy z faktorem SPF 30 do SPF 50. Gdy promieniowanie jest najsilniejsze, unikaj wychodzenia na słońce, nie korzystaj z solarium. Dzięki temu Twoja skóra dłużej pozostanie jędrna i pozbawiona zmarszczek.

Stosuj odpowiednią dietę

Jeśli chcesz, żeby Twoja skóra zachowała młodość na dużej, zwracaj uwagę na to, co jesz. Zadbaj, aby Twoja codzienna dieta była bogata w produkty zawierające witaminy A, C i E. Pij odpowiednią ilość wody, by nawilżać skórę od wewnątrz. Latem nawet 2-3 litry płynów dziennie!

Zdrowy tryb życia

W walce z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi pomoże zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta i duża ilość ruchu. Unikaj używek, które przyspieszają starzenie się skóry, takich jak alkohol i papierosy. spożywanie produktów przetworzonych typu fast food lub instant, pełnych konserwantów, soli Ogranicz i cukrów.

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną