Sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne

Patrycja

Dieta i żywienie

18.09.2020 8:49

Sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku wyrażania emocji, pojawiających się na naszej twarzy. Dochodzi do nich w wyniku kurczenia się mięśni twarzy, odpowiedzialnych za wyrażanie radości, smutku, czy gniewu. Zmarszczki mimiczne są nie tylko problemem dojrzałych kobiet. Pierwsze z nich mogą pojawić się na skórze już po 20stce. Poznaj skuteczne sposoby na pozbycie się pierwszych zmarszczek mimicznych!

Zdjęcie Sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne #1

Pierwsze zmarszczki mimiczne

Już po 25. roku życia spada poziom kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w naszej skórze. Przez to traci ona swoją jędrność i elastyczność, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki i bruzdy. Dodatkowo niekorzystne czynniki zewnętrzne, silne promieniowanie słoneczne, niewłaściwa dieta i wyrazista mimika twarzy, sprawiają, że na naszej skórze powstaje coraz więcej zmarszczek mimicznych. Czy można się ich pozbyć?

Zdjęcie Sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne #2

Czy można pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Niestety nie istnieje cudowny sposób na pozbycie się wszystkich zmarszczek mimicznych. Możemy za to je zredukować i wygładzić już powstałe zmiany oraz chronić skórę przed kolejnymi zmarszczkami.

Zdjęcie Sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne #3

Skuteczne sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne

Odpowiednia pielęgnacja

Warto zadbać o codzienną pielęgnację skóry. Jeśli zauważyłaś u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne, to czas, by sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeciwzmarszczkowych, które odpowiednio nawilżą i wygładzą cerę, redukując zmarszczki.

Zdjęcie Sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne #4

Preparaty przeciwzmarszczkowe

Wybierając krem przeciwzmarszczkowy, sięgaj po produkty zawierające kolagen, kwas hialuronowy, witaminę E i C, śluz ze ślimaka, koenzym Q10 i retinol. Odpowiednio wygładzą i nawilżą skórę, zredukują i wypełnią zmarszczki.

Masaż twarzy

Codzienny masaż twarzy pobudzi krążenie krwi i poprawi napięcie skóry. Możemy wykonać go za pomocą dłoni lub specjalnego wałka jadeitowego. Pobudzona masażem skóra, szybciej wchłonie aktywne składniki kremów i serum przeciwzmarszczkowych.

Zdjęcie Sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne #5

Chroń skórę przed słońcem

Chroń skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Podczas opalania, zawsze używaj kremów z filtrem. Dzięki temu Twoja skóra dłużej pozostanie jędrna i pozbawiona zmarszczek. Unikaj solarium i nadmiernej ekspozycji na słońce latem.

Zdrowy tryb życia

W walce z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi pomoże odpowiednia dieta, bogata w produkty zawierające witaminy A i E. Unikaj papierosów i alkoholu, pij odpowiednią ilość wody, by nawilżać skórę.

Zdjęcie Sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne #6

Zabiegi kosmetyczne

Jeśli zmarszczki mimiczne bardzo Ci przeszkadzają, warto wybrać się do kosmetyczki i skorzystać z jednego z wielu dostępnych zabiegów. Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, terapia laserowa, fotoodmładzanie, skutecznie wygładzą i zredukują zmarszczki.