W których miejscach skóra starzeje się najszybciej? Jak o nie odpowiednio dbać?

Katarzyna
Uroda
03.03.2021 21:15
W których miejscach skóra starzeje się najszybciej? Jak o nie odpowiednio dbać?

Każdy z nas chce wyglądać pięknie i młodo jak najdłużej. Niektóre miejsca starzeją się jednak szybciej niż inne, więc trzeba o nie odpowiednio zadbać.

Zdjęcie W których miejscach skóra starzeje się najszybciej? Jak o nie odpowiednio dbać? #1

Młody wygląd 

Piękny i młody wygląd to nie tylko atrybut młodości i dobrych genów. Aby wyglądać promiennie, warto dbać o naszą skórę w każdym wieku. Zabiegi kosmetyczne czy stosowanie różnych kosmetyków pozwoli uelastycznić naszą skórę, poprawić jej gęstość oraz zmniejszyć widoczność drobnych linii.

Starzenie się skóry 

Odpowiednio nawilżana i pielęgnowana skóra jest też mniej podatna na powstawanie zmarszczek. Na naszym ciele skóra w różnych miejscach jest różnie ukształtowana. W niektórych miejscach mamy jej nadmiar, jak np. na kolanach czy łokciach, w innych natomiast jest napięta i gładka. To powoduje, że w niektórych miejscach starzeje się ona szybciej i trzeba o nią odpowiednio dbać. Oto lista miejsc, gdzie skóra starzeje się najszybciej i należy bardzo o nią dbać. 

Na rękach

Rękami robimy wiele rzeczy, wiec mają one styczność z bardzo dużą ilością powierzchni czy substancji. Niektóre z nich powodują, że skóra na dłoniach bardzo szybko wysycha i staje się szorstka. Nawet szkodliwe czynniki zewnętrzne powodują, że nasze dłonie szybciej się starzeją. Aby temu zapobiec, bardzo ważne jest nawilżanie dłoni zimą specjalnymi kremami z odżywczymi składnikami. Latem natomiast skóra dłoni również wymaga nawilżenia, ale ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna. Nadmiar słońca może powodować ciemne plamy i przebarwienia na naszych dłoniach.

Zdjęcie W których miejscach skóra starzeje się najszybciej? Jak o nie odpowiednio dbać? #2

Na kolanach

Kolana są przystosowane do zginania się, a więc mamy na nich trochę nadmiaru skóry. Już samo to powoduje, że się ona marszczy i nie jest zawsze napięta. To powoduje, że na kolanach skóra szybciej może stać się jeszcze bardziej pomarszczona. Aby odpowiednio o nią zadbać, wystarczy, że codziennie rano i wieczorem będziemy wcierać w kolana balsamy lub kremy nawilżające. Najlepiej jest to robić po kąpieli, kiedy to skóra jest ciepła i wilgotna, ponieważ wtedy składniki odżywcze głębiej w nią wnikają.

Zdjęcie W których miejscach skóra starzeje się najszybciej? Jak o nie odpowiednio dbać? #3

Na szyi

Wieczorna pielęgnacja zazwyczaj opiera się na pielęgnacji twarzy. Wklepujemy w nią kremu nawilżające, ampułki z witaminami czy serum. To sprawia, że zapominamy o szyi, która również jest bardzo ważna i podatna na starzenie się skóry. Zarówno twarz, jak i szyja wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Do pielęgnacji szyi warto wybrać kosmetyki, które zwierają w swoim składzie przeciwutleniacze. Witamina C natomiast rozjaśni przebarwienia oraz spowolni proces starzenia się skóry. Kremy z kwasem hialuronowym oraz peptydami również powinny się znaleźć w naszej kosmetyczce, aby skóra stała się elastyczna oraz gładka w dotyku.

Zdjęcie W których miejscach skóra starzeje się najszybciej? Jak o nie odpowiednio dbać? #4

Ćwiczenie "odmładzające"  szyję

Szyja to taki element naszego ciała, który jest praktycznie cały czas widoczny. Aby była ona jak najdłużej gładka oraz jędrna warto wykonywać odpowiednie ćwiczenia.

Poziome linie na szyi oraz drugi podbródek nie wyglądają ani elegancko, ani  pięknie. Wystarczy, że obejmiesz rękami szyję  (trochę tak jakbyś chciałą się udusić :D), następnie, zacznij odginać główę w tył, ale nie zbyt mocno. Dodatkowo wysuwaj też podbródek do góry i takie ruchy wykonuj kilkukrotnie w ciągu jednej serii Do takich ćwiczeń nie potrzebujesz specjalnych przyrządów ani rozgrzewki, więc możesz je wykonywać praktycznie o każdej porze. Efekty są naprawdę rewelacyjne, a takie ćwiczenia rozluźnią i odciążą też na chwilę spięty kark podczas dłuższej pracy z pochyloną głową.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną