Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać

Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać

Kochasz otaczać się kwiatami, ale nie masz do nich ręki? Zasuszyłaś już niejednego kaktusa i zamordowałaś wszystkie storczyki? Przerastają Cię ich skomplikowane zasady pielęgnacji? Poznaj rośliny, które są praktycznie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #1

Nie masz ręki do roślin? Te kwiaty są praktycznie niezniszczalne

Zamiokulkas

Zamiokulkas jest bardzo łatwy w uprawie i nie ma dużych wymagań. Nie lubi nadmiernego podlewania, więc nic się nie stanie, jeśli go przesuszysz. Możesz postawić go w cieniu, a on i tak będzie dobrze rósł. To popularna roślina doniczkowa o grubych, błyszczących, ciemnozielonych liściach, wyrastających z podziemnych kłączy.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #2

Aloes

Aloes warto uprawiać dla jego cennych leczniczych właściwości. Wystarczy, że postawiasz go na nasłonecznionym parapecie i będziesz podlewać raz w tygodniu. Możesz wykorzystać miąższ z jego liści. Ma on działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, łagodzące i regenerujące. Stosowany jest do leczenia chorób skóry, układu pokarmowego oraz jamy ustnej i gardła.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #3

Zielistka

Zielistka ma długie zielone listki z jasnymi paskami, bardzo szybko się rozrasta i wypuszcza nowe pędy. Dobrze rośnie nawet w niesprzyjających warunkach. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ani wiedzy o kwiatach. Wystarczy umieścić ją na słonecznym stanowisku i podlewać raz w tygodniu.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #4

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ani niesamowitych umiejętności. Z jego uprawą poradzi sobie każdy. Ma lancelowate, zielone liście i dekoracyjne białe kwiaty, osadzone na długich łodygach. Kwitnie przez cały rok- to niezwykle dekoracyjna roślina. Lubi zacienione pomieszczenia i nie trzeba go często podlewać.

 

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #5

Grubosz drzewiasty

Grubosz drzewiasty, czyli popularne drzewko szczęścia, to roślina o niewielkich wymaganiach. Nie trzeba jej często podlewać, łatwo się rozmnaża i ukorzenia. Świetnie nadaje się do uprawy dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z kwiatami.

Sansewieria gwinejska

Sansewieria nazywana jest żelazną rośliną. To sukulent bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki: wahania temperatur, silne nasłonecznienie, a nawet suszę. Ma długie, mięsiste, jasnozielone liście z ciemniejszymi prążkami.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #6

Dracena obrzeżona

Dracena to niewymagająca i odporna na niesprzyjające warunki roślina. Jest idealna dla niedoświadczonych ogrodników.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #7

 

Patrycja

Polecane