Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać

Patrycja
Dom
18.04.2021 11:03
Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać

Kochasz otaczać się kwiatami, ale nie masz do nich ręki? Zasuszyłaś już niejednego kaktusa i zamordowałaś wszystkie storczyki? Przerastają Cię ich skomplikowane zasady pielęgnacji? Poznaj rośliny, które są praktycznie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #1

Nie masz ręki do roślin? Te kwiaty są praktycznie niezniszczalne

Zamiokulkas

Zamiokulkas jest bardzo łatwy w uprawie i nie ma dużych wymagań. Nie lubi nadmiernego podlewania, więc nic się nie stanie, jeśli go przesuszysz. Możesz postawić go w cieniu, a on i tak będzie dobrze rósł. To popularna roślina doniczkowa o grubych, błyszczących, ciemnozielonych liściach, wyrastających z podziemnych kłączy.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #2

Aloes

Aloes warto uprawiać dla jego cennych leczniczych właściwości. Wystarczy, że postawiasz go na nasłonecznionym parapecie i będziesz podlewać raz w tygodniu. Możesz wykorzystać miąższ z jego liści. Ma on działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, łagodzące i regenerujące. Stosowany jest do leczenia chorób skóry, układu pokarmowego oraz jamy ustnej i gardła.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #3

Zielistka

Zielistka ma długie zielone listki z jasnymi paskami, bardzo szybko się rozrasta i wypuszcza nowe pędy. Dobrze rośnie nawet w niesprzyjających warunkach. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ani wiedzy o kwiatach. Wystarczy umieścić ją na słonecznym stanowisku i podlewać raz w tygodniu.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #4

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ani niesamowitych umiejętności. Z jego uprawą poradzi sobie każdy. Ma lancelowate, zielone liście i dekoracyjne białe kwiaty, osadzone na długich łodygach. Kwitnie przez cały rok- to niezwykle dekoracyjna roślina. Lubi zacienione pomieszczenia i nie trzeba go często podlewać.

 

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #5

Grubosz drzewiasty

Grubosz drzewiasty, czyli popularne drzewko szczęścia, to roślina o niewielkich wymaganiach. Nie trzeba jej często podlewać, łatwo się rozmnaża i ukorzenia. Świetnie nadaje się do uprawy dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z kwiatami.

Sansewieria gwinejska

Sansewieria nazywana jest żelazną rośliną. To sukulent bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki: wahania temperatur, silne nasłonecznienie, a nawet suszę. Ma długie, mięsiste, jasnozielone liście z ciemniejszymi prążkami.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #6

Dracena obrzeżona

Dracena to niewymagająca i odporna na niesprzyjające warunki roślina. Jest idealna dla niedoświadczonych ogrodników.

Zdjęcie Te rośliny są prawie niezniszczalne! Każdy może je uprawiać #7

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną