Stwórz dżunglę w swoim domu. Przedstawiamy najlepsze egzotyczne rośliny

Patrycja

Dom

13.04.2021 21:38

Stwórz dżunglę w swoim domu. Przedstawiamy najlepsze egzotyczne rośliny

Egzotyczne rośliny kiedyś praktycznie niedostępne, możemy obecnie spotkać w wielu polskich domach. Chcesz zacząć swoją przygodę z uprawą kwiatów? Marzysz o stworzeniu dżungli w swoich czterech kątach? Przedstawiamy najlepsze egzotyczne rośliny!

Zdjęcie Stwórz dżunglę w swoim domu. Przedstawiamy najlepsze egzotyczne rośliny #1

Te oryginalne rośliny zmienią Twój dom w egzotyczną krainę!

Rośliny z odległych zakątków świata mogą być trudne w uprawie. Gdy będziesz je odpowiednio pielęgnować, z powodzeniem stworzysz prawdziwą dżunglę w swoim domu. Poznaj najlepsze egzotyczne rośliny, które warto u siebie mieć.

Monstera dziurawa

To egzotyczna roślina zielona o dużych, dziurawych liściach i masie grubych powietrznych korzeni. Te oryginalne pnącza pochodzą z tropikalnych meksykańskich lasów, a w ostatnim sezonie stały się prawdziwym hitem w wielu domach. Istnieje około 50 gatunków monstery. To rośliny łatwe w uprawie, idealne dla początkujących ogrodników.

Zdjęcie Stwórz dżunglę w swoim domu. Przedstawiamy najlepsze egzotyczne rośliny #2

Bromelia

Bromelie to rośliny, które odznaczają się niezwykłym wyglądem pióropusza i pięknymi, intensywnymi kolorami. Z rodziny bromeliowatych pochodzą piękne dekoracyjne rośliny takie jak: chmea, guzmania, oplątwa, frizea i bilbergia. Wszystkie te kwiaty idealnie nadadzą się do ciemnych pomieszczeń, np. łazienek. Nie lubią dużej ilości światła słonecznego i zbytniej wilgotności.

Skrzydłokwiat

Popularna roślina pokojowa o pięknych, zielonych liściach i dekoracyjnych, białych kwiatostanach na długich łodygach. Skrzydłokwiat kwitnie zarówno latem, jak i zimą. Nie lubi częstego podlewania i silnego słońca. Nadaje się do zacienionych pomieszczeń.

Zdjęcie Stwórz dżunglę w swoim domu. Przedstawiamy najlepsze egzotyczne rośliny #3

Begonia plamista

Begonie plamiste to niezwykle piękne kwiaty. Mają ciemnozielone liście z delikatnymi, nieregularnymi, białymi kropeczkami. Pod spodem są czerwone, bordowe lub brunatne. Mają białe lub koralowe, delikatne kwiaty, zebrane w gęste, zwisające grona. Begonie lubią dużo światła i umiarkowanie ciepłe stanowiska.

Sansewieria (wężownica)

To popularny sukulent o długich, mięsistych, jasnozielonych liściach z ciemniejszymi prążkami i drobnymi żółtozielonymi kwiatami. Nazywana jest „żelazną rośliną”, ponieważ jest bardzo wytrzymała na niekorzystne warunki: silne nasłonecznienie, suszę, wahania temperatur. Idealna dla początkujących ogrodników.

Kalatea

To niezwykle dekoracyjna roślina, o pięknych liściach z oryginalnymi wzorami. Każdy liść wygląda niczym ręcznie malowany. Choć kalatea nie należy do najłatwiejszych w uprawie roślin, będzie pięknym dodatkiem do Twojej tropikalnej kolekcji.

Zdjęcie Stwórz dżunglę w swoim domu. Przedstawiamy najlepsze egzotyczne rośliny #4

Trójskrzyn

Popularna egzotyczna roślina doniczkowa o dużych, skórzastych, złocisto-czerwono-zielonych liściach.

Juka gwatemalska

To jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jest łatwa w uprawie, a jednocześnie zachwyca swoim wyglądem. Na grubym zdrewniałym pniu, rozpościera się zielony pióropusz skórzastych, mieczowatych liści.

Dracena obrzeżona

To roślina o bardzo ciekawym wyglądzie. Ma atrakcyjne, lancetowate liście, często zielono-różowo-kremowe. Dracena jest niewymagająca i odporna na niesprzyjające warunki, łatwa w uprawie.

Zdjęcie Stwórz dżunglę w swoim domu. Przedstawiamy najlepsze egzotyczne rośliny #5

Palma tropikalna

Bujne i zielone pióropusze palm nadadzą Twojemu wnętrzu tropikalny klimat. Do wyboru masz palmę kokosową, bananowca lub arekę. Zapewnij swoim roślinom odpowiednio dużo przestrzeni, a rozrosną się do imponujących rozmiarów.