Nie masz ręki do kwiatów? Te rośliny są niezniszczalne!

Nie masz ręki do kwiatów? Te rośliny są niezniszczalne!

Jeśli kochasz kwiaty i lubisz się nimi otaczać, ale nie masz daru do opieki nad nimi i uśmierciłaś już wiele okazów, nie przejmuj się! Nie musisz rezygnować z ich hodowli i całkiem pozbywać się ich z domu. Przedstawiamy najodporniejsze gatunki roślin: mało wymagające, łatwe w uprawie i bardzo wytrzymałe. Te rośliny przetrwają o wiele więcej, niż sobie wyobrażasz!

Zamiokulkas

Wieloletnia roślina doniczkowa o grubych, błyszczących, ciemnozielonych liściach, wyrastających z podziemnych kłaczy. Bardzo łatwy w uprawie i nie ma dużych wymagań. Jest odporny na niekorzystne warunki, dobrze rośnie w półcieniu, a nawet cieniu. Nie lubi nadmiernego podlewania, dobrze zareaguje nawet na to, gdy go przesuszysz.

Zdjęcie Nie masz ręki do kwiatów? Te rośliny są niezniszczalne! #1

Aloes

To łatwa w uprawie, roślina ozdobna o znanych właściwościach leczniczych. Zawarty w liściach miąższ, jest pełen witamin A,C,E i witamin z grupy B, soli mineralnych, takich jak cynk, magnez, potas, wapń, fosfor, miedź, siarka oraz kwasów organicznych. Ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, łagodzące i regenerujące. Stosowany jest w wielu kosmetykach, leczeniu chorób skóry, układu pokarmowego oraz jamy ustnej i gardła. Jeśli chcesz uprawiać aloes w domu, postaw roślinę na parapecie z dostępem do dużej ilości światła słonecznego i rzadko go podlewaj.

Zdjęcie Nie masz ręki do kwiatów? Te rośliny są niezniszczalne! #2

Dracena obrzeżona

Niewymagająca, odporna na niesprzyjające warunki, roślina o bardzo ciekawym wyglądzie. Idealna dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z hodowlą kwiatów. Podlewaj ją umiarkowanie, raz na tydzień i nie wystawiaj na silne słońce- a będziesz długo cieszyć się jej obecnością w swoim domu.

Zdjęcie Nie masz ręki do kwiatów? Te rośliny są niezniszczalne! #3

Kaktusy

Bardzo łatwe w uprawie, wymagają jedynie słonecznego stanowiska i umiarkowanego podlewania. Ceny kaktusów są niskie, a wybór gatunków ogromny, dlatego na swoim parapecie możesz stworzyć sporą kolekcję tych roślin.

Zdjęcie Nie masz ręki do kwiatów? Te rośliny są niezniszczalne! #4

Sansewieria gwinejska

To popularny sukulent, bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki: silne nasłonecznienie, suszę, wahania temperatur. Idealna do uprawy przez początkujących ogrodników, może stać zarówno na nasłonecznionym parapecie, jak i ciemnym kącie mieszkania. W lecie wystarczy ją podlewać raz na 1-2 tygodnie, a w zimie nawet co trzy. Szybko rośnie w górę, ma długie, mięsiste, jasnozielone liście z ciemniejszymi prążkami i drobne żółtozielone kwiaty.

Patrycja

Polecane