10 zasad prawidłowej pielęgnacji twarzy

Patrycja
Uroda
13.04.2021 15:43
10 zasad prawidłowej pielęgnacji twarzy

Każdego dnia zajmujemy się pielęgnacją swojej twarzy. Oczyszczamy ją, nawilżamy i nakładamy makijaż. Choć wydawałoby się, że nie ma w tym nic skomplikowanego, to bardzo często popełniamy błędy, które wpływają na jej stan i wygląd. Poznaj zasady prawidłowej pielęgnacji twarzy.

Zdjęcie 10 zasad prawidłowej pielęgnacji twarzy #1

10 zasad prawidłowej pielęgnacji twarzy:

  1. Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie. W celu pozbycia się z twarzy resztek makijażu i innych zanieczyszczeń, stosuj łagodne preparaty do oczyszczania i mycia skóry. Używaj płynu micelarnego, następnie toniku lub hydrolatu.
  2. Zmywaj make-up od razu po przyjściu do domu, daj skórze odpocząć przez kilka godzin. Pod żadnym pozorem nie idź spać w pełnym makijażu, to może skończyć się źle dla Twojej cery.
  3. Zbyt częste mycie twarzy wodą, kilka razy w ciągu dnia, wysusza i podrażnia skórę. Prowadzi do zwiększonego wydzielania sebum i powstawania zmian skórnych. Z kolei mycie skóry źle dobranymi preparatami, które w składzie zawierają mydło, może zmienić odczyn pH.
  4. Pamiętaj o nawilżaniu- każdego dnia rano i wieczorem stosuj serum i krem nawilżający. Nakładaj go od razu po umyciu twarzy, by zabezpieczyć skórę przed wysuszeniem i utratą wilgotności. Zdjęcie 10 zasad prawidłowej pielęgnacji twarzy #2
  5. Uważaj na słońce. Promienie słoneczne wysuszają skórę, przyspieszają jej starzenie się. Zawsze stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym, gdy wychodzisz z domu. Zimą sięgaj po krem z SPF 20, a latem– SPF 30-50. Kremy nakładaj nie tylko na twarz, ale też na szyję i dekolt.
  6. Zbyt częste stosowanie agresywnych zabiegów, takich jak peelingi, czy mechaniczne lub kwasowe złuszczanie naskórka, może podrażnić twarz. Stosuj je maksymalnie 1-2 razy w tygodniu, w zależności od stanu Twojej cery.
  7. Raz na jakiś czas, do pielęgnacji skóry stosuj kwasy. W zależności od rodzaju, mogą regenerować, nawilżać, rozjaśniać, usuwać przebarwienia, oczyszczać lub przywracać jędrność i blask skóry. Możesz wybrać jeden z najpopularniejszych kwasów: migdałowy, mlekowy, glikolowy, azelainowy, salicylowy, hialuronowy.
  8. Nie używaj zbyt wielu produktów naraz. Stosuj kosmetyki dobrane do rodzaju Twojej cery, sięgaj po sprawdzone kosmetyki.
  9. Nie wyciskaj zmian skórnych- to najgorszy sposób na walkę z niedoskonałościami. Przez wyciskanie stan zapalny się rozprzestrzenia, a bakterie przenikają do głębszych warstw skóry, co prowadzi do rozwoju problemu.Zdjęcie 10 zasad prawidłowej pielęgnacji twarzy #3
  10. Dbaj o skórę także od wewnątrz- każdego dnia warto zażywać witaminy A,C, B2, PP oraz cynk i selen, dla poprawy kondycji cery, włosów i paznokci. Możesz też pić napary ziołowe z bratka, pokrzywy, skrzypu i czystka, które pomogą w walce z niedoskonałościami skóry.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną