Obsesja na punkcie byłego partnera? Musisz to wiedzieć

Patrycja

Newsy

18.03.2021 14:16

Obsesja na punkcie byłego partnera? Musisz to wiedzieć

Rozstałaś się z partnerem, ale wciąż nie możesz o nim zapomnieć? Nieustannie o nim myślisz, tęsknisz, nie możesz przejść dalej i normalnie funkcjonować? Być może masz obsesję na jego punkcie! Dowiedz się, czym jest miłosna obsesja i jak sobie z nią poradzić?

Masz obsesję na punkcie byłego partnera?

Obsesja na punkcie drugiej osoby może objawiać się w różny sposób. Może zacząć się od niewinnego podglądania profilu byłego w mediach społecznościowych, przez śledzenie go w realnym życiu: chodzenie do miejsc, w których ta osoba powinna przebywać, sprawdzania, czy tam jest i z kim się spotyka.

Jak się objawia miłosna obsesja?

O obsesji na punkcie byłego partnera możemy mówić, gdy tracimy kontrolę nad swoim zachowaniem, nie potrafimy przestać i się od tego uwolnić. Gdy ciągle myślimy i tęsknimy za ex, mimo wiedzy o tym, że jest niedostępny.

Wierzymy w to, że jeśli wystarczająco się postaramy, to do nas wróci. Uważamy, że sobie bez niego nie poradzimy i tylko życie z nim ma sens. Gdy nas odrzuca to sprawia, że tylko jeszcze bardziej go pragniemy. Oprócz tego może objawiać się tym, że nieustannie śledzimy go na portalach społecznościowych, zasypujemy wiadomościami i telefonami. Pojawiamy się bez zapowiedzenia w jego domu lub pracy.

Zdjęcie Obsesja na punkcie byłego partnera? Musisz to wiedzieć #1

Całkowita utrata kontroli

Obsesja na punkcie byłego partnera występuje, gdy tracimy kontrolę nad swoim zachowaniem.

Miłosna obsesja jest nałogiem

Miłosna obsesja to zachowanie nałogowe, które może prowadzić do wielu problemów w naszym życiu. Jesteśmy emocjonalnie rozregulowani, nie potrafimy skoncentrować się na niczym innym oprócz obiektu obsesji.

Nieustannie o nim myślimy, przez co zaniedbujemy codziennie sprawy i normalne funkcjonowanie. Przy miłosnej obsesji możemy doświadczyć zaburzeń apetytu, problemów ze snem, stresu oraz zaburzeń lękowych i depresji.

Zdjęcie Obsesja na punkcie byłego partnera? Musisz to wiedzieć #2

Jak uwolnić się od miłosnej obsesji?

Jedynym sposobem na uwolnienie się od obsesji na punkcie byłego partnera jest całkowite wyrzucenie go ze swojego życia. Musimy definitywnie zakończyć związek i całkiem odciąć się od kontaktów z obiektem naszej obsesji. Należy uciąć wszystkie kontakty, przestać wysyłać wiadomości, dzwonić, śledzić w Internecie, widywać się z nim lub za nim chodzić.

Zwróć się o pomoc

Uwolnienie się od miłosnej obsesji może być bardzo trudnym zadaniem. Możemy nie dać rady przejść przez to samodzielnie, więc warto zwrócić się o profesjonalną pomoc do psychologa lub terapeuty. Pomoże także wsparcie najbliższych: rodziny i przyjaciół.