Dlaczego warto dodać liść laurowy do mąki?

Dlaczego warto dodać liść laurowy do mąki?

Liść laurowy to przyprawa, którą stosuje się zazwyczaj w kuchni. Można jednak dodać ją również do mąki. A po co? Odpowiadamy!

Zdjęcie Dlaczego warto dodać liść laurowy do mąki? #1

Liść laurowy 

Liść laurowy to przyprawa, którą wraz z zielem angielskim dodaje się do zup, aby miały lepszy smak i aromat. Przyprawa ta inaczej nazywana jest wawrzynem i bardzo często jest używana w naszej kuchni.

Można ją dostać praktycznie w każdym sklepie i kupić za niewielkie pieniądze. Okazuje się, że można ją wykorzystać nie tylko do przyprawienia różnych zup, gulaszów czy dań mięsnych.

Specyficzny zapach 

Liść laurowy ma odpowiednie walory smakowe, dlatego zazwyczaj dodajemy go do różnych dań. Dzięki temu są bardziej aromatyczne i smaczne. Zapach, jaki wydziela liść laurowy, jest też pomocny w walce z molami. Insekty te bardzo często znajdują się w produktach sypkich, jeśli odpowiednio ich nie zabezpieczymy.

Najczęściej można je spotkać w mące, ryżu lub różnych rodzajach kasz. Aby nie dopuścić do ich zalęgnięcia się, warto do pudełka czy szklanego pojemnika wrzucić dwa listki laurowe, ponieważ ich zapach na pewno je odstraszy.

Zdjęcie Dlaczego warto dodać liść laurowy do mąki? #2

Laurowy olejek eteryczny 

Jeśli boimy się, że liść laurowy pokruszy się w pojemniku i przedostanie np. do mąki, to możemy zastosować inny trik. Do pojemniczka wsypać sodę oczyszczoną i pokropić ją laurowym olejkiem eterycznym.

Całość należy dokładnie wymieszać i taki pojemnik postawić w szafce z produktami sypkimi. Najlepiej, aby miał on dziurki, przez które będzie wydobywał się zapach liści laurowych, dzięki czemu mole będą omijać ten obszar z daleka.

Zdjęcie Dlaczego warto dodać liść laurowy do mąki? #3

Na komary 

Liście laurowe są pomocne również w walce z innymi insektami. Gdy latem dokuczają nam komary, to jest to świetny produkt, który je odstrasza. Parę listków warto położyć na ganku, na grillu lub przy oknie. Zapach, który będzie się wtedy wydzielał, skutecznie odstraszy komary, więc spokojnie będzie można w nocy spać lub miło spędzać wieczory przy grillu.

Właściwości zdrowotne 

Liście laurowe mają również właściwości zdrowotne. Napar z takich liści łagodzi bóle stawów oraz ma działanie uspokajające. Można go również używać, jeśli mamy problemu ze snem oraz gdy potrzebujemy wyciszenia i się uspokojenia.

Napar z liści laurowych bardzo łatwo przygotować. Wystarczy, że do kubka wrzucimy kilka listków i zalejemy je ciepłą wodą. Dzięki temu wyzwoli on specyficzny zapach, który pozwoli nam się wyciszyć. Taki napar najlepiej postawić koło łóżka, aby wydzielał zapach, który pozwoli nam szybciej zasnąć.

Takie działanie będzie miała również mała sadzonka liścia laurowego, która posadzona w doniczce, będzie stała koło łóżka lub w sypialni.

Katarzyna

Polecane