Czy warto wrócić do byłego partnera?

Czy warto wrócić do byłego partnera?

Mówi się, że nie warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Jednak, czy zawsze sprawdza się to w przypadku związków? Dowiedz się, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie i kiedy warto wejść drugi raz w związek z tą samą osobą.

Zdjęcie Czy warto wrócić do byłego partnera? #1

Przeanalizuj swoje emocje

Zdarza się, że po rozstaniu idealizujemy byłego partnera i związek. W naszej pamięci pozostają tylko dobre wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. Warto pomyśleć o tym, jak nasza relacja wyglądała w rzeczywistości. Należy przeanalizować swoje emocje i uczucia oraz kwestie, które nas poróżniły i sprawiły, że się rozstaliśmy. Może opłaca się zaryzykować i spróbować ponownie? Dowiedz się, kiedy warto wrócić do byłego partnera.

Zdjęcie Czy warto wrócić do byłego partnera? #2

Czy warto wrócić do byłego partnera?

Ciągle o sobie myślicie

Nie możecie przestać o sobie myśleć. Dążycie do kontaktu, wciąż ze sobą rozmawiacie i się spotykacie. Czujesz, że to coś więcej niż przyjacielska relacja, tęsknisz i nieustannie wracasz myślami do waszego związku.

Świetnie się rozumiecie

Bardzo dobrze się znacie i świetnie się dogadywaliście w czasie związku. Macie mnóstwo wspólnych tematów i zainteresowań, wciąż spędzacie razem czas. Lubiliście się już przed tym, zanim zostaliście parą i nawet rozstanie tego nie zmieniło.

Zdjęcie Czy warto wrócić do byłego partnera? #3

Rozstaliście się pod wpływem emocji

Powód, dla którego się rozstaliście teraz wydaje się błahy i nieistotny. Poniosły Was emocje, a rozstanie nastąpiło pod wpływem chwili. Teraz ochłonęliście i przemyśleliście sprawę. Jeśli każda ze stron będzie potrafiła przyznać się do błędu, pójdziecie na kompromis i wypracujecie rozwiązanie, wasz powrót do siebie może się udać.

Oboje tego chcecie

Decyzja o powrocie może być podjęta tylko przez Was oboje. Jeśli jedna strona chce wrócić, a druga nie czuje się dobrze z tą decyzją, nie róbcie niczego na siłę. Natomiast, jeśli oboje chcecie popracować na relacją i ją naprawić, kochacie się i nie możecie bez siebie być, to warto odbudować związek.

Wiele was łączy

Macie dzieci, dom i wspólne zobowiązania. W waszym związku pojawił się kryzys, w wyniku którego się rozstaliście. Teraz oboje tego żałujecie i chcecie odbudować dawne relacje. Jeśli rozstaliście się w zgodzie, nie żywicie do siebie złych emocji, warto spróbować jeszcze raz.

Zdjęcie Czy warto wrócić do byłego partnera? #4

Warto zwrócić się o pomoc

Warto wybrać się na spotkanie z psychologiem, terapię indywidualną lub dla par, na której przepracujecie wspólnie kwestie, które was poróżniły i doprowadziły do rozstania. Lepiej zrozumiecie swoje uczucia i emocje i zastanowicie się, czy jesteście w stanie na nowo stworzyć udany związek.

Kiedy nie warto wracać do byłego partnera?

Jeśli wasz związek był pełen kłótni i awantur, występowała w nim przemoc fizyczna lub psychiczna, nie warto ciągnąć takiej relacji. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków lub hazardu, agresja i  przemoc, to bardzo poważne sprawy. Dawanie sobie drugiej szansy może okazać się ogromną pomyłką.

Zdjęcie Czy warto wrócić do byłego partnera? #5
Patrycja

Polecane