Jak przedłużyć trwałość manicure nawet do miesiąca?

Patrycja

Uroda

30.12.2020 22:55

Jak przedłużyć trwałość manicure nawet do miesiąca?

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Jednak utrzymanie nienagannego manicure kosztuje sporo czasu i pieniędzy. Dowiedz się, jak przedłużyć trwałość manicure nawet do miesiąca. Poznaj skuteczne sposoby na to, by cieszyć się pięknymi paznokciami na dłużej.

Staranie wykonany manicure pozwoli cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami na dłużej. Dowiedz się, jak przedłużyć jego trwałość nawet do miesiąca. Przeczytaj rady profesjonalnych kosmetyczek.

Jak przedłużyć trwałość manicure nawet do miesiąca?

Usuń skórki

Przed wykonaniem manicure, pamiętaj o usunięciu skórek. Odsuń je z powierzchni płytki za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka. Następnie tkanka okalająca paznokcie powinna zostać wycięta za pomocą specjalnych cążków. To pomoże zwiększyć trwałość manicure.

Zdjęcie Jak przedłużyć trwałość manicure nawet do miesiąca? #1

Wypoleruj pytki

Przed malowaniem paznokci, starannie wypoleruj płytki. Możesz zrobić to za pomocą pilniczka o ziarnistości 180, bloku polerskiego lub frezarki. Wypolerowana i wygładzona płytka, bez pęknięć i nierówności pozwoli na to, by lakier utrzymywał się na niej znacznie dłużej.

Zmatowienie płytki, polega na delikatnym spiłowaniu wierzchniej, błyszczącej warstwy paznokcia.

Zdjęcie Jak przedłużyć trwałość manicure nawet do miesiąca? #2

Oczyść i odtłuść paznokcie

Pamiętaj o oczyszczeniu paznokci. Możesz zrobić to za pomocą specjalnej szczoteczki. Dobrze też wykonać delikatny peeling dłoni i nałożyć na nie nawilżający krem. Zakończeniem tego etapu jest odtłuszczenie paznokci z użyciem jednego z wielu dostępnych na rynku preparatów.

Bezpyłowy wacik nasącz odtłuszczaczem i przyłóż do płytki, delikatnie dociskając. Ściągnij wszystko w kierunku wolnego brzegu, do momentu aż paznokcie nie pozostaną czyste i odtłuszczone.

Wybieraj trwałe lakiery

Jeśli wykonujesz manicure klasyczny, sięgaj po trwałe lakiery z dodatkiem żywic oraz elastycznych polimerów. W przypadku paznokci hybrydowych lub żelowych, utrwalanych za pomocą lampy LED, zapoznaj się z ofertą marek, które pozwolą stworzyć Ci stylizację na długo. Indigo, Semilac, Silcare, NeoNail, MollyLac, MylaQ to marki, dzięki którym idealny manicure przetrwa nawet kilka tygodni.

Zdjęcie Jak przedłużyć trwałość manicure nawet do miesiąca? #3

Zachowaj ostrożność

Po wykonaniu manicure unikaj kontaktu z gorącą wodą i detergentami. Naczynia myj zawsze w gumowych rękawicach, ogranicz kontakt z wodą o zbyt wysokiej temperaturze. Staraj się być ostrożna. Unikaj sytuacji, które mogą zniszczyć manicure.

Zdjęcie Jak przedłużyć trwałość manicure nawet do miesiąca? #4