Orzeźwiający peeling do ciała z cytryną! Zrób go sama w domu!

Orzeźwiający peeling do ciała z cytryną! Zrób go sama w domu!

Cytryna to owoc, który jest znany z wielu zastosowań i magicznych właściwości.  Możemy ją włączyć do codziennej diety, ale również zatrzymać trochę lata w słoiku, poprzez zrobienie z niej przetworów. Warto ją również wykorzystać do zrobienia skutecznego peelingu do ciała.

Zdjęcie Orzeźwiający peeling do ciała z cytryną! Zrób go sama w domu! #1

Cytryna wspomaga odporność oraz jest świetnym dodatkiem do lemoniady w gorące dni. Bardzo dobrze radzi sobie z plamami potu na ubraniach oraz pomaga usunąć niechciany zapach z dłoni. Z tego owocu można również zrobić peeling, który oczyści i orzeźwi naszą skórę.

Właściwości peelingu z cytryny

Peeling z dodatkiem cytryny ma wiele pozytywnych właściwości. Wykonywanie takiego peelingu pozwala na usunięcie martwego naskórka oraz wygładza naszą skórę. Jest to również świetny kosmetyk w walce z cellulitem.

Kosmetyk ten z dodatkiem cytryny zmiękczy skórę oraz sprawi, że stanie się bardziej delikatna i miękka. Regularne stosowanie peelingu z cytryny rozjaśni naszą skórę oraz pobudzi krążenie krwi.

Składniki

Kosmetyki, które można samemu wykonać w domu, cieszą się teraz wielkim powodzeniem, ze względu na łatwo dostępne składniki i nieskomplikowany sposób wykonania.

Do przygotowania peelingu cytrynowego potrzebujemy:

  • dwie szklanki soli Epson (można ją zastąpić zwykłą solą morską)
  • sok z jednej cytryny, 
  • siedem łyżek oliwki
  • startą skórkę z cytryny
Zdjęcie Orzeźwiający peeling do ciała z cytryną! Zrób go sama w domu! #2

Jak stosować

Krok 1. Przygotowanie składników.

Na początek należy sparzyć cytrynę, zetrzeć z niej skórkę, a następnie wycisnąć sok. Do „cytrynowych” składników dodajemy sól i dokładnie mieszamy. Do takiej mieszanki dolewamy odmierzoną oliwkę i ponownie wszystko mieszamy.

Jeśli chcemy, aby miał on bardziej „cytrynowy” kolor, to możemy do niego dodać trochę żółtego barwnika kosmetycznego.

Krok 2. Przygotowanie skóry 

Przed przystąpieniem do naszego peelingu należy starannie oczyścić skórę przy użyciu bieżącej wody. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra będzie lekko zwilżona a tym samym łatwiej rozprowadzimy na niej nasz peeling. 

Krok 3. Nakładanie peelingu

Nakładamy peeling na skórę ciała koniuszkami palców a następnie wykonujemy małe, delikatne, okrężne ruchy przez około 20 sekund. Delikatny masaż sprawi, że usuniemy martwe komórki jak również spowoduje to lepsze dotlenienie skóry.

Jak przechowywać?

Cytrynowy peeling powinnyśmy przechowywać w słoiku, dzięki czemu tak szybko nie wywietrzeje i na dłużej zachowa swoje cudowne właściwości.

Katarzyna

true

Polecane