Proces starzenia się - 4 nawyki, które go przyspieszają! Pozbądź się ich!

Patrycja
Uroda
12.01.2021 13:59
Proces starzenia się - 4 nawyki, które go przyspieszają!  Pozbądź się ich!

Każdej kobiecie zależy na zdrowej, gładkiej i pełnej blasku cerze. Dlatego codziennie o nią dbamy i pielęgnujemy, stosujemy wiele kosmetyków i zabiegów. Jednak niektóre szkodliwe nawyki sprawiają, że nasza skóra wygląda gorzej i szybciej się starzeje. Dowiedz się, co może jej szkodzić i jak właściwie o nią dbać.

Zdjęcie Przez te nawyki skóra szybciej się starzeje #1

Te nawyki sprawiają, że skóra szybciej się starzeje

Niewłaściwa pielęgnacja

Unikaj częstego mycia twarzy, zwłaszcza źle dobranymi preparatami do mycia, które w składzie zawierają mydło- to może zmienić odczyn skóry. Nie stosuj toników, w których składzie znajduje się alkohol. Uważaj na peelingi i inne agresywne zabiegi, które mogą podrażnić Twoją cerę. Błędem jest zbyt częste stosowanie preparatów złuszczających, w których składzie są kwasy.

Pielęgnacja niedobrana do typu skóry

Nie używaj zbyt wielu produktów, ani domowych maseczek niedobranych do typu twojej cery, ponieważ zamiast pomóc, mogą pogorszyć jej stan. Sięgaj po łagodne preparaty do oczyszczania i mycia skóry w formie pianki lub żelu. Używaj delikatnego płynu micelarnego, toniku lub hydrolatu oraz serum i kremu nawilżającego cerę. Wybieraj tylko po sprawdzone, bezpieczne kosmetyki.

Zdjęcie Przez te nawyki skóra szybciej się starzeje #2

Brudny ręcznik

Zdarza się, że po oczyszczeniu twarzy nie osuszamy jej dokładnie. Nakładanie kremu na wilgotną skórę nie ma sensu, ponieważ dobrze się nie wchłonie i nie dotrze go głębszych warstw naskórka. Pamiętaj, żeby po myciu, zawsze delikatnie osuszyć twarz ręcznikiem. Do twarzy powinnaś mieć osobny ręcznik, niż do reszty ciała. Wymieniaj go co najmniej raz w tygodniu na świeży i pierz w temperaturze 60 stopni Celsjusza, aby pozbyć się bakterii i zarazków.

Niewłaściwie dobrane gadżety kosmetyczne

Choć na rynku dostępnych jest mnóstwo gadżetów kosmetycznych, takich jak masażery, szczoteczki elektryczne, czy soniczne, ich stosowanie w domu, może nie przynieść obiecywanych przez producentów, spektakularnych efektów. Urządzenia wielokrotnego użytku, stosowane w domach nie są w pełni sterylne, mogą namnażać się na nich bakterie, grzyby i inne drobnoustroje. Na zabiegi na twarz lepiej umówić się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Walka z niedoskonałościami

Jeśli zmagasz się z niedoskonałościami skóry, takimi jak zaskórniki, krostki lub trądzik, to najgorsze co możesz zrobić, to ich rozdrapywanie, wyciskanie i dotykanie. Takie działania tylko dodatkowo podrażnią Twoją skórę i zwiększą stan zapalny. Oprócz tego może to doprowadzić do rozprzestrzeniania się zmian oraz powstawania nieestetycznych blizn i przebarwień.

Zdjęcie Przez te nawyki skóra szybciej się starzeje #3

Wizyta u kosmetyczki

Jeśli nie wiesz jak właściwie dbać o swoją cerę, udaj się do doświadczonej kosmetyczki. Dobierze zabiegi skierowane do Twojego typu cery i podpowie, jak o nią dbać w domowych warunkach.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną