Skóra na szyi i dekolcie starzeje się szybciej! Poznaj naturalne metody, aby temu zapobiec

Skóra na szyi i dekolcie starzeje się szybciej! Poznaj naturalne metody, aby temu zapobiec

Zmarszczki na skórze szyi i dekoltu pojawiają się niestety dużo szybciej niż na skórze twarzy. Wiele osób nie wie o tym i zapomina o potrzebie pielęgnacji tych miejsc, skupiają się tylko i wyłącznie na cerze. Skórę szyi i dekoltu należy regularnie nawilżać i odżywiać, aby nie straciła jędrności i gładkości przedwcześnie.

Doskonałym pomysłem jest wykorzystywanie naturalnych składników. Często są one dużo bardziej skuteczne niż kosmetyki drogeryjne.

Zdjęcie Skóra na szyi i dekolcie starzeje się szybciej! Poznaj naturalne metody, aby temu zapobiec #1
fot. shutterstock

Oto najlepsze naturalne metody pielęgnacji skóry szyi i dekoltu.

#Aloes

Możesz użyć żelu aloesowego prosto z liścia lub zaopatrzyć się z niego w sklepie. Nałóż żel na oczyszczoną skórę szyi i dekoltu i pozostaw na 20 minut.

#Aloes + witamina E

Wystarczy połączyć łyżkę żelu z aloesu z zawartością 2-3 kapsułek z witaminą E. Dokładnie oczyść skórę (możesz wykonać peeling) i nałóż mieszankę na skórę. Masuj skórę przez 5 minut, a następnie pozostaw maseczkę na dodatkowe 10 minut.

#Oliwa z oliwek – miód

Oliwa i miód widocznie odmładzają skórę, kiedy są stosowane regularnie. Wymieszaj oba produkty w równych ilościach, masuj nimi skórę przez 5 minut, a następnie pozostaw na dodatkowe 20 minut. Po tym czasie zmyj ciepłą wodą.

#Poza powyższymi sposobami pielęgnacji pamiętaj również o dokładnym codziennym oczyszczaniu i nawilżaniu skóry. Za każdym razem kiedy nakładasz krem na twarz, nałóż go również na skórę szyi i dekoltu.

Zdjęcie Skóra na szyi i dekolcie starzeje się szybciej! Poznaj naturalne metody, aby temu zapobiec #2
Źródło: http://fithacker.ru/articles/kozha-shei-i-dekolte-budet-kak-v-20-let-blagodarya-etim-4m-ingredientam/

Agnieszka

Polecane