Podwójny podbródek- jak się go pozbyć?

Patrycja
Uroda
15.01.2021 9:34
Podwójny podbródek- jak się go pozbyć?

Podwójny podbródek jest problemem wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Mają go nie tylko starsze lub otyłe osoby, ale także szczupłe i młode. To jeden z uciążliwych mankamentów urody, których chcemy za wszelką cenę się pozbyć. Poznaj skuteczne sposoby na pozbycie się drugiego podbródka.

Zdjęcie Podwójny podbródek- jak się go pozbyć? #1

Podwójny podbródek

Ten nieestetyczny wałeczek to skupisko komórek tłuszczowych, umiejscowionych pod brodą. Podwójny podbródek to jeden z uciążliwych mankamentów urody. Problem ten dotyka wielu osób, nie tylko starszych lub z nadwagą, ale również młodych, szczupłych, prowadzących aktywny tryb życia.

Jakie są przyczyny jego występowania?

Wiek i geny

Podwójny podbródek może pojawić się na skutek uwarunkowań genetycznych lub wieku- już po 30. roku życia dochodzi do powolnego zaniku włókien kolagenowych. Skóra wokół twarzy i szyi staje się wiotka, traci jędrność i elastyczność. Zaczyna obwisać, staje się mniej napięta i pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz fałdy, także pod brodą.

Niewłaściwa postawa

Może powstać z powodu przyjmowania niewłaściwej pozycji ciała: garbienia się i trzymania głowy nisko. Zła pozycja podczas snu i spanie na miękkiej, zbyt grubej poduszce także się do tego przyczynia.

Nadwaga

Podwójny podbródek, czyli skupisko komórek tłuszczowych, często pojawia się u osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Zdarza się, że nadmiar tłuszczu gromadzi się pod brodą i powoduje powstanie tego nieestetycznego wałeczka.

Zdjęcie Podwójny podbródek- jak się go pozbyć? #2

Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Zadbaj o właściwą postawę

W celu pozbycia się podwójnego podbródka musisz zadbać o to, by mięśnie szyi były napięte. Pomoże w tym utrzymywanie właściwej postawy ciała. Utrzymuj pionową postawę, stój i siedź wyprostowana, z łopatkami ściągniętymi do tyłu i podniesioną głową.

Wykonuj ćwiczenia na podwójny podbródek

W pobyciu się podwójnego podbródka, pomogą proste ćwiczenia:

  • Pod brodę włóż małą piłkę, a następnie otwórz usta najszerzej jak potrafisz. Pozostań w tej pozycji 10 sekund, ćwiczenie powtórz 10 razy.
  • Podnieś głowę do góry i skieruj twarz w kierunku sufitu. Z ust zrób ‘dziubek” i utrzymuj pozycję przez 10 sekund. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Częściej się uśmiechaj

Częsty, szeroki uśmiech sprawi, że mięśnie twarzy i szyi będą mocniej się napinać, a skóra przestanie być wiotka. To prosty sposób, który pozwoli wysmuklić podbródek.

Wybierz jeden z zabiegów

Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych i estetycznych, które skutecznie pomogą nam pozbyć się podwójnego podbródka. Jeśli zależy Ci na czasie, a środki finansowe na to pozwalają, warto oddać się ręce profesjonalisty. Możesz zdecydować się na mezoterapię bezigłową, lipolizę iniekcyjną, laserową lub ultradźwiękową.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną