Burza włosów po tygodniu! Wystarczy płukanka, której składniki masz w domu!

Patrycja

Uroda

March 14, 2019, 3:46 p.m.

Burza włosów po tygodniu! Wystarczy płukanka, której składniki masz w domu!

Większość z nas marzy o pięknych, długich I gęstych włosach. Zależnie od tego, w jakim tempie rosną nasze włosy, możemy dorobić się od 12 do 35 centymetrów długości w ciągu roku. Jednak to sprawa bardzo indywidualna i wszystko zależy od naszego organizmu.

Czy naprawdę jest tak, że nic nie da się z tym zrobić? Oczywiście możemy pomóc naszym włosom! By rosły szybciej i były gęstsze wystarczy wykorzystać kilka składników.

Zdjęcie Burza włosów po tygodniu! Wystarczy płukanka, której składniki masz w domu! #1

Jak robić płukankę?

Płukanki robimy zawsze po umyciu włosów, a nie przed nim lub na sucho. Włosy myjemy szamponem oczyszczającym, najlepiej nie zawierającym silikonów. W przygotowanej wcześniej miksturze zanurzamy całe włosy i przez około 2-3 minuty wykonujemy delikatny masaż skóry głowy. Po zabiegu nie spłukujemy włosów czystą wodą!

Zdjęcie Burza włosów po tygodniu! Wystarczy płukanka, której składniki masz w domu! #2

Jeśli zależy nam na szybkim efekcie sięgnijmy po piwo!

Płukanka wykonana z piwa przynosi spektakularne i szybkie efekty. Możemy po nią sięgnąć, gdy chcemy uzyskać większą gęstość z dnia na dzień. Włosy po niej są miękkie, sypkie i zyskują bardzo dużo na objętości. Chmiel, który znajduje się w piwie wzmacnia cebulki włosów, witaminy z grupy B regulują pracę gruczołów łojowych. Piwo zawiera również drożdże, które wzmacniają włosy i stymulują ich wzrost.

Jej wykonanie nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy, że wygazowane piwo rozcieńczymy z wodą w stosunku 1:1. Możemy wykonywać ją codziennie przez tydzień. Jednak po takim intensywnym procesie należy zrobić przerwę, alkohol zawarty w piwie może, bowiem przesuszać i podrażniać skórę głowy.

Zdjęcie Burza włosów po tygodniu! Wystarczy płukanka, której składniki masz w domu! #3

Płukanka lub maska z kozieradki

Efekty tej płukanki będą widoczne natychmiast jak w przypadku piwa, bowiem płukanka z kozieradki sprawia, że włosy są bardziej sprężyste i uniesione u nasady. Kozieradka zawiera mnóstwo składników odżywczych takich jak krzem, selen czy potas. W związku z tym jej działanie nie jest tylko chwilowe, wspiera także wzrost włosa, wzmacnia i pielęgnuje. Pierwsze zauważalne zmiany w wypadaniu włosów możemy obserwować już po miesiącu. Płukanki z kozieradki przede wszystkim przyspieszają wzrost włosa i zapobiegają wypadaniu, jednak również zmniejszają przetłuszczanie, odżywiają, redukują świąd i łuszczenie się skóry.

Aby wykonać taką płukankę musimy łyżeczkę zmielonych ziaren kozieradki zalać wrzątkiem i parzyć przez około 15 minut. Po ostygnięciu mieszankę możemy przecedzić i płukać w niej włosy. Możemy również raz w tygodniu nieprzecedzoną miksturę wetrzeć w skórę głowy, owinąć folią spożywczą i pozostawić nawet na 3 godziny. Ma ona jednak jedną wadę, a mianowicie zapach, warto więc wcześniej zaplanować ten zabieg.

Zdjęcie Burza włosów po tygodniu! Wystarczy płukanka, której składniki masz w domu! #4

Oryginalne i sprawdzone wcierki i płukanki na porost włosów to:

  • Wcierka z Amolu – stosować rozcieńczoną 1: 2 z wodą, nie częściej niż 2 razy w tygodniu
  • Wcierka z cebuli – sok ze startej cebuli aplikujemy na skórę głowy, 3 godziny później myjemy włosy
  • Płukanka z wody brzozowej – możemy ją wykonywać nawet codziennie
  • Płukanka z kawy- 3 łyżki kawy zalewamy wrzątkiem, czekamy 5 minut, odcedzamy, płuczemy

Jeśli planujemy zapuścić włosy musimy pamiętać o:

  • podcinaniu końcówek
  • masażu skóry głowy
  • płukaniu zimną wodą
  • nie chodzeniu spać z mokrymi włosami
  • smarowaniu końcówek olejkami

A czy Wy pomagacie swoim włosom?