Włosy bez puszenia się? Na punkcie tej metody oszalały blogerki!

Patrycja

Uroda

13.01.2021 13:23

Włosy bez puszenia się? Na punkcie tej metody oszalały blogerki!

Zdrowie, piękne i pełna blasku włosy są marzeniem każdej kobiety. Co zrobić gdy nasza fryzura nadmiernie się puszy i nie jesteśmy w stanie jej ujarzmić? Czas na zmianę pielęgnacji włosów! Poznaj metodę, na punkcie której oszalały blogerki!

Zdjęcie Włosy bez puszenia się? Na punkcie tej metody oszalały blogerki! #1

Nowy trend w pielęgnacji włosów

Poznaj nowy trend w pielęgnacji włosów, na punkcie którego oszalało mnóstwo kobiet. To innowacyjna, skuteczna i prosta metoda, która doskonale wpływa na wygląd i stan włosów. Pozwoli je zregenerować, nawilżyć , odżywić i pozbyć się zniszczeń. Dowiedz się, na czym polega metoda OMO!

Metoda OMO- na czym to polega?

Pielęgnacja włosów za pomocą metody OMO, oznacza trzy kroki: O – odżywkę, M – mycie, O – odżywkę. Ta metoda jest bardzo prosta, a zarazem niezwykle skuteczna! Zgodnie z metodą OMO, najpierw myjesz włosy odżywką, a następnie szamponem. Na koniec znów nakładasz na nie produkt odżywiający. Skąd taka kolejność i dlaczego jest tak ważna?

Najważniejsza jest kolejność pielęgnacji

Zdjęcie Włosy bez puszenia się? Na punkcie tej metody oszalały blogerki! #2

Najpierw odżywka

W metodzie OMO zaskakujący może być pierwszy krok pielęgnacji, czyli mycie włosów odżywką. Ten etap ma na celu zabezpieczenie włosów, zwłaszcza suchych końcówek przed wysuszającym działaniem, zawartych w niektórych szamponach składników (SLS, SLES). Dzięki zabezpieczeniu włosów odżywką, piana z szamponu spływa po nich i delikatnie je oczyszcza. Jak to zrobić? Rozczesz i zwilż delikatnie włosy, a następnie rozprowadź na nich odżywkę, omijając skórę głowy. Pozostaw ją na włosach do godziny.

Potem szampon

Następnym krokiem jest umycie włosów i oczyszczenie skóry głowy za pomocą szamponu. Jaki szampon wybrać? Przede wszystkim wybieraj naturalne, ekologiczne kosmetyki z dobrym składem Unikaj za to produktów z dodatkiem parabenów i silikonów. Umyj włosy dwa razy!  Pierwsze mycie to nawodnienie, drugie to mycie właściwe, które pomoże pozbyć się zanieczyszczeń, sebum i dokładnie oczyści skórę głowy. Pamiętaj, aby szampon spłukać obficie letnią wodą.

Zdjęcie Włosy bez puszenia się? Na punkcie tej metody oszalały blogerki! #3

Na koniec odżywka

Na koniec znów zastosuj odżywkę. Nałóż ją na włosy od ucha, aż do końcówek. Możesz spłukać ją od razu lub zostawić na kilka minut. Używaj letniej, a nawet chłodnej wody, aby zamknąć łuski włosów. Pamiętaj o zabezpieczeniu końcówek za pomocą olejku lub serum. To zapobiegnie ich rozdwajaniu i wysuszaniu.

Dla kogo przeznaczona jest metoda OMO?

Metoda pielęgnacji włosów OMO przeznaczona jest dla wszystkich kobiet które mają suche, łatwo puszące się i zniszczone włosy. Także jeśli twoje włosy są wysokoporowate, czyli ich łuski są rozchylone, powinnaś wybrać taki sposób mycia. Metoda ta odżywi, zregeneruje i nawilży włosy. Pozwoli pozbyć się zniszczeń spowodowanych farbowaniem, rozjaśnianiem i niewłaściwą pielęgnacją.

Zdjęcie Włosy bez puszenia się? Na punkcie tej metody oszalały blogerki! #4

Kto nie powinien stosować tej metody?

Metoda OMO nie jest najlepszym wyborem dla osób o bardzo delikatnych i rzadkich włosach. Jej stosowanie może sprawić, że będą się nadmiernie przetłuszczały, a fryzura będzie płaska i oklapnięta.