Skandaliczne słowa księdza o szczepionkach! Proboszcz przeprasza

Skandaliczne słowa księdza o szczepionkach! Proboszcz przeprasza

Wokół tematu szczepień bezustannie pojawiają się różne mity i przekłamania. Przeciwnicy szczepionek publikują wiele niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji, które potem docierają nawet do duchowych (niektórych), a ci z kolei podają je dalej podczas kazań. Tym razem jednak padły słowa, za które proboszcz musiał przeprosić. Działo się to w jednej z gorzowskich parafii. 

Zdjęcie Skandaliczne słowa księdza o szczepionkach! Proboszcz przeprasza #1

“Szczepionki z ciał dzieci pochodzących z aborcji”

Ksiądz jednej z gorzowskich parafii, podczas kazania wypowiedział kontrowersyjne słowa. Ksiądz Piotr Krysztofiak podczas mszy powiedział:

"Wszystkie obecnie produkowane szczepionki na COVID-19 zostały wytworzone z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji. Módlmy się za naukowców, aby wynaleźli szczepionkę niebudzącą kontrowersji moralnych".

Co więcej, msza była transmitowana w telewizji oraz za pomocą mediów społecznościowych. Kłamstwo to dotarło więc do dużo większej liczby osób, szczególnie starszych, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19, a takie słowa z ust księdza mogą zniechęcić ich do szczepień. 

Proboszcz parafii przeprasza za księdza Krysztofiaka

Proboszcz parafii postanowił odnieść się do słów księdza. Przyznał, że duchowny otrzymał gotową modlitwę wiernych do odczytania, a słowa o szczepionkach dodał spontanicznie i od siebie. 

- Co mogę powiedzieć? Po prostu przepraszam za tę niejednoznaczność w tej wypowiedzi. Kościół nie zabrania szczepienia się, wprost przeciwnie. To jest teraz chyba jedyny sposób, aby tę pandemię opanować i wrócić jak najszybciej do normalności - powiedział proboszcz ks. Bogusław Kaczmarek w rozmowie z TVN24. 

Zapytany o to, czy odcina się od wypowiedzi księdza Krysztofiaka, proboszcz Kaczmarek zdecydowanie potwierdził. Dodał również, że ksiądz Krysztofiak otrzymał pouczenie oraz zakaz publicznego wypowiadania się. 

Stanowisko Episkopatu Polski w sprawie szczepionek

Stanowisko Episkopatu Polski w sprawie szczepionek jest jasne i jednoznaczne. Katolicy mogą się szczepić wszystkimi dostępnymi i dopuszczonymi na rynek preparatami.

- Oczywiście każdy podejmie decyzję w sposób wolny i odpowiedzialny. Ja się zaszczepię, w trosce o zdrowie własne i innych – mówi prymas Polski.

Naukowcy natomiast przypominają i ponownie zapewniają, że stosowane w Polsce szczepionki mRNA nie zawierają w sobie żadnych komórek macierzystych. 

Agnieszka

true

Polecane