Co zmienia się po 30-tce? Sprawdź!

Patrycja
Newsy
08.01.2021 14:50
Co zmienia się po 30-tce? Sprawdź!

Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co się zmienia w życiu człowieka po 30-tce. Czy te urodziny stanowią magiczną granicę i wywołują prawdziwą rewolucję? Sprawdź to!

Zdjęcie Co zmienia się po 30-tce? Sprawdź! #1

Sprawdź, jakie rzeczy zmieniają się po 30-tce

Odczuwamy niepokój

Zdarza się, ze wraz ze zbliżającą się 30-stką, zaczynamy odczuwać lęk i coraz większy niepokój. Jesteśmy poddawani presji społeczeństwa, które uważa, że w tym wieku powinniśmy mieć męża/żonę, dzieci, dom, samochód i dobrze płatną, stabilną pracę. Co jeśli w naszym przypadku wygląda to inaczej? To nic złego! Czasy się zmieniły i nie ma co panikować, jeśli jesteśmy na innym etapie życia. O ile jest nam dobrze, to nie zmieniajmy się na siłę, tylko dlatego, że przed nami kolejne urodziny.

Akceptujemy siebie

Choć 30-ste urodziny to przełomowy moment w życiu, to nie ma powodu do wykonywania życiowych rewolucji, wbrew sobie. Wciąż jesteśmy młodzi, jednak mamy już pewne doświadczenie życiowe. Znamy swój charakter, mocne i słabe strony. Potrafimy się zaakceptować i znamy swoją wartość. To dobry czas na spojrzenie w głąb siebie i zwrócenie się ku sferze duchowej. Może to odpowiedni moment na rozwój swoich pasji, zainteresowań i realizację odkładanych marzeń?

Zwalniamy tempo

Już nie jesteśmy w stanie spędzać każdego wieczoru w klubie, a rano wstawać pełnym sił i pracować kilkanaście godzin dziennie, by wieczorem w pełni angażować się w rodzinne życie. Po 30-stce zwalniamy tempo i nie robimy nic na siłę! To dobry czas na wybranie swoich priorytetów i zastanowienie się nad tym, co jest dla nas ważne.

Zdjęcie Co zmienia się po 30-tce? Sprawdź! #2

Dbamy o zdrowie

W tym wieku coraz większą uwagę zwracamy na swój stan zdrowia. Częściej odwiedzamy lekarzy i wykonujemy kontrolne badania. Lepiej chronimy się przed chorobami, dbamy o zdrowy tryb życia, odpowiednio zbilansowaną dietę oraz suplementację witamin i składników mineralnych. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego stanu zdrowia, 30-ste urodziny to najlepszy moment, by coś z tym zrobić.

Mamy lepsze relacje z bliskimi

W wieku 30. lat bardziej doceniamy rodzinę i przyjaciół. Mamy stałe grono bliskich, z którymi spędzamy wolne chwile. Możemy na nich polegać i im ufać. Otaczamy się osobami, z którymi naprawdę chcemy przebywać.

Zdjęcie Co zmienia się po 30-tce? Sprawdź! #3

Ucinamy toksyczne relacje

Nie podtrzymujemy na siłę relacji z osobami, które nam szkodzą. Odcinamy się od takich znajomości i toksycznych związków. Nie tracimy na nie swojego czasu i energii. Wiemy, że lepiej zadbać o wartościowe relacje z prawdziwymi przyjaciółmi i rodziną.

Czy w Twoim życiu coś zmieniło się po 30. urodzinach?

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną