Skandal w kościele w Czatachowej. Ksiądz na mszy odradza szczepienia. “To są trucizny”

Agnieszka

Lifestyle

Dec. 6, 2021, 7:42 a.m.

Skandal w kościele w Czatachowej. Ksiądz na mszy odradza szczepienia. “To są trucizny”

W internecie niedawno pojawiło się nagranie z kościoła w Czatachowej, województwo śląskie. Filmik pokazuje kazanie w kościele, podczas którego ksiądz namawia wiernych, aby nie szczepili się. Okazuje się, że to nie pierwszy taki “występ” księdza.

Zdjęcie Ksiądz na mszy odradza szczepienia. “To są trucizny”. Skandal w kościele w Czatachowej #1

Na filmiku, który niedawno zaczął krążyć w sieci widać księdza Daniela Galusa - jak donosi Onet.pl.  Mężczyzna niestety znany jest ze swoich wcześniejszych kontrowersyjnych wypowiedzi.

Okazuje się bowiem, że 20 października zeszłego roku przekonywał on wiernych na mszy, że noszenie maseczek ich truje i zalecał zrezygnowanie z nich. Ksiądz został wtedy wysłany przez przełożonych na sześć miesięcy rekolekcji w miejscu odosobnienia.

Jednak, jak widać z jego kolejnych wypowiedzi, niewiele dał mu ten wyjazd. Na nagraniu, które udostępniło już wiele osób słychać, jak odradza wiernym szczepienie przeciw COVID-19.

"Gdzieś na prowincji, jakiś kościół i jakiś ksiądz. I tak Covid ma się dobrze w naszym kraju" - skomentował Grzegorz, internauta, który udostępnił nagranie na Twitterze.

Ksiądz podczas kazania zapewniła, że otrzymuje wiele listów, w których czyta, że szczepienia są trucizną.

“Starajcie się ich nie przyjmować, tych tzw szczepionek. (...) Módlmy się, bo kościół został wmieszany w tą politykę covidowo-szczepionkową-wirusową. I to, że w niektórych miejscach, w parafiach, są tak zwane punkty szczepień...kościół powinien być jak najdalej od tego, żeby nie przyczynić się do tego, że ludzie będą zatruwani.(...).” - apeluje ksiądz.

 “Sami pewnie macie doświadczenie tego, słyszycie, ile osób cierpi z powodu tych tak zwanych szczepionek. (...) Mam informacje potwierdzone, prawdziwe, osób które mówią, że ich bliski, znajomy, umarł zaraz po szczepionce. Po truciźnie, bo to jest trucizna”.  - słyszymy na nagraniu. 

Co ciekawe, w momencie, gdy ksiądz zaczyna rozprawiać o szczepieniach przeciw COVID-19, na nagraniu słychać aplauz zebranych. Wierni zaczynają pić brawo w momencie, gdy ksiądz przyznaje, że nie jest za szczepieniami. 

Nagranie znajdziecie pod tym linkiem - Twitter. 

Ministerstwo zdrowia apeluje  - szczepmy się

Przypomnijmy, że ministerstwo zdrowia już niejednokrotnie podkreślało, że szczepienie jest obecnie jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem na poradzenie sobie z pandemią. 

- Jedyną bronią, którą w tej chwili mamy, którą dysponujemy, są szczepienia, które powinniśmy kontynuować — mówił na niedawnej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.