Koronawirus: czy kościoły w Polsce będą zamknięte?

Patrycja

Lifestyle

Nov. 13, 2020, 6:24 p.m.

Koronawirus: czy kościoły w Polsce będą zamknięte?

Epidemia koronawirusa w Polsce i nas świecie nie zwalnia. Rekordy zachorowań, coraz mniej miejsc w szpitalach i wolnych respiratorów, sprawiają że niemal wszystkie kraje wdrażają nowe restrykcje. Rząd w naszym kraju stara się walczyć z drugą falą epidemii, co rusz wprowadzając kolejne obostrzenia. Dowiedz się, czy planowane jest także zamknięcie Kościołów.

Zdjęcie Koronawirus: czy kościoły w Polsce będą zamknięte? #1

Koronawirus w Polsce

Do tej pory w naszym kraju zachorowało już 666 tysięcy osób, a zmarło ponad 9 tysięcy zakażonych. Epidemia koronawirusa na świecie i w Polsce nie zwalnia. W ostatnich tygodniach, notowane jest coraz więcej zachorowań, a służba zdrowia powoli przestaje być wydolna. Na epidemię COVID-19, dodatkowo nałożył się sezon jesiennych zachorowań na przeziębienie i grypę, przez co sytuacja robi się coraz groźniejsza.

Czy czeka nas kolejny lockdown?

Premier Mateusz Morawiecki na ostatniej konferencji, zapowiedział, że jeśli liczba zakażań koronawirusem przekroczy 30 tysięcy dziennie, to konieczne będzie wprowadzenie Narodowej Kwarantanny i powtórne zamknięcie całego kraju. Wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się, a ludzie będą mogli opuszczać domy jedynie w celach zawodowych i zaspokojenia podstawowych życiowych potrzeb.

Koronawirusa: obostrzenia w Polsce

Do tej pory w ramach walki z epidemią koronawirusa w Polsce, zdecydowano o tymczasowym zamknięciu obiektów sportowych: siłowni, klubów fitness, basenów i aquaparków oraz placówek kulturalnych: kin, teatrów, galerii sztuki. Zamknięte zostały sklepy w galeriach handlowych, poza aptekami, sklepami spożywczymi i usługowymi. Nauka zdalna została rozszerzona na klasy od 1-3, nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych przedłużono do końca listopada. Wiele osób zastanawia się co z kościołami, czy też zostaną zamknięte?

Zdjęcie Koronawirus: czy kościoły w Polsce będą zamknięte? #2

Czy kościoły zostaną zamknięte?

Główny doradca premiera ds. COVID-19: w t Prof. Andrzej Horban, w rozmowie dla serwisu internetowego onet.pl, powiedział, że w obecnej sytuacji kościoły także powinny zostać zamknięte. Kościół jest pełen narażonych na bliski i bezpośredni kontakt ludzi.

Stanowi doskonałe miejsce do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Profesor Horban dodaje, że obecnie jesteśmy na granicy wydolności systemu, a nawet została ona przekroczona. Stąd zamknięcie kościołów wydaje się być rozsądnym krokiem.