Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem. Jaki jest jego stan?

Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem. Jaki jest jego stan?

Były prezydent Polski, Bronisław Komorowski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Informację tę potwierdził w rozmowie z Onet.pl Były prezydent ma też objawy choroby, o których wspomniał.

Zdjęcie Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem. Jaki jest jego stan? #1

Bronisław Komorowski od początku pandemii przebywa na Podlasiu

Od początku wybuchu pandemii Bronisław Komorowski przebywa w swoim domu na Podlasiu. Jak wspomina w rozmowie z Onetem, jego dom leży w Budzie Ruskiej, gdzie długo nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Dodaje, że to zmieniło się po licznych imprezach rodzinnych w jego miejscowości. Jak sam przyznaje, nie ma pojęcia, w jaki sposób i od kogo się zaraził.

"To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem" — mówi Onetowi.

Stan Bronisława Komorowskiego

Komorowski ma lekkie objawy infekcji koronawirusem. Jak na razie występuje u niego stan podgorączkowy i kaszel.


Apel obecnego prezydenta o osocze

Koronawirusem zakażony był też obecny prezydent Andrzej Duda. Po tym, jak wyzdrowiał, zaapelował do Polaków, którzy też przeszli COVID-19 o oddawanie osocza. Osocze ozdrowieńców jest bowiem bardzo pomocne w leczeniu osób z aktywną infekcją COVID-19.

- Szczęśliwie chorobę mam już za sobą, podobnie jak tysiące moich rodaków, których określa się teraz mianem ozdrowieńców. Chciałbym się do państwa zwrócić z apelem o oddawanie osocza . Sam zrobię to w najbliższych dniach po zakończeniu właściwych procedur medycznych - oświadczył prezydent.

Zdjęcie Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem. Jaki jest jego stan? #2

Koronawirus w Polsce - aktualne dane

Zakażenie koronawirusem dotknęło kolejne 22,683 osoby. Największą ilość nowych przypadków odnotowano w województwie śląskim – ok. 3,9 tys., zaś najmniej w woj. lubuskim – 688.

Z powodu COVID-19 zmarły 52 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 223 osoby. Łącznie to 275 osób.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (3 911), wielkopolskiego (2 232), małopolskiego (2 132), dolnośląskiego (1 847), mazowieckiego (1 746), łódzkiego (1 528), podkarpackiego (1 276), pomorskiego (1 114), kujawsko-pomorskiego (1 083), podlaskiego (943), warmińsko-mazurskiego (915), opolskiego (844), lubelskiego (831), świętokrzyskiego (825), zachodniopomorskiego (768) i lubuskiego (688).

https://www.instagram.com/p/Bn6HnmFBneq/

Agnieszka

true

Polecane