Czy czeka nas lockdown na Wielkanoc? Coraz gorsza sytuacja w Polsce

Patrycja
Newsy
17.03.2021 13:08
Czy czeka nas lockdown na Wielkanoc? Coraz gorsza sytuacja w Polsce

Coraz gorsza sytuacja związana z trzecią falą koronawirusa w Polsce, sprawia, że Rząd rozważa wprowadzenie całkowitego lockdownu. Czy podczas Wielkanocy czeka nas zakaz wychodzenia z domów? Dowiedz się więcej!

Zdjęcie Czy czeka nas lockdown na Wielkanoc? Coraz gorsza sytuacja w Polsce #1

Koronawirus w Polsce- trzecia fala atakuje

Sytuacja związana z epidemia koronawirusa w Polsce jest coraz gorsza. Trzecia fala atakuje w coraz większym tempie. Do tej pory w Polsce zachorowało 1,93 miliona osób, a zmarło ponad 48 tysięcy z nich. Jest coraz mniej wolnych miejsc w szpitalach i coraz więcej zajętych respiratorów. Obecnie zajęte są aż 2193 urządzenia, co jest najwyższą liczbą od początku pandemii COVID-19 w Polsce.

Plan szczepień również nie jest realizowany w takim tempie, jak początkowo zakładano. Pełną dawką zaszczepiono 1,61 miliona osób, co stanowi 4,24% ogólnej populacji. W celu uzyskania odporności zbiorowej musi zostać zaszczepionych 40-70% Polaków, czyli od 15 do 26 milionów osób. Dopiero wówczas epidemia koronawirusa zostanie wygaszona.

Zdjęcie Czy czeka nas lockdown na Wielkanoc? Coraz gorsza sytuacja w Polsce #2

Plany rządu na walkę z COVID-19

W celu zatrzymania dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa, Rząd planuje zmienić dotychczasowe działania. Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza przerwania regionalizacji obostrzeń i wprowadzenia ogólnopolskich zakazów. Oznacza to, że obostrzenia, które dziś obowiązują na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Mazowszu i w Lubuskiem, zostaną rozszerzone na cały kraj.

Zdjęcie Czy czeka nas lockdown na Wielkanoc? Coraz gorsza sytuacja w Polsce #3

Czy czeka nas lockdown na Wielkanoc?

W praktyce oznacza to, że w całym kraju może zostać wprowadzony ponowny lockdown. Najbliższe Święta Wielkanocne, podobnie jak rok temu, spędzimy zamknięci w swoich domach. Poza tym zostanie ograniczona działalność placówek handlowych, nastąpi ponowne zamknięcie galerii, hoteli, basenów i placówek kulturalnych. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych znów przejdą na nauczanie hybrydowe, a starsi uczniowie pozostaną na nauczaniu zdalnym.

Zdjęcie Czy czeka nas lockdown na Wielkanoc? Coraz gorsza sytuacja w Polsce #4

Dziś konferencja Ministra Zdrowia

Szczegółowe informacje o planach rządu poznamy na najbliższej konferencji prasowej, która planowana jest już dziś o godz. 14:00. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformuje wtedy o planach Rządu na najbliższe tygodnie!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną