Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się boczków i oponki!

Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się boczków i oponki!

Jędrny, płaski brzuch i szczupła talia to marzenie wielu kobiet. Jednak niezdrowy tryb życia, brak odpowiedniej diety, za mało ruchu sprawiają, że często w okolicach brzucha i bioder gromadzi się tkanka tłuszczowa, tworząc nieestetyczną oponkę i boczki. Poznaj najlepsze ćwiczenia, aby się ich pozbyć!

Zdjęcie Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się boczków i oponki! #1

Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się boczków!

Deska

Deska to proste ćwiczenie, które angażuje wiele partii mięśniowych i przy regularnym powtarzaniu, daje niesamowite efekty. Połóż się na podłodze w pozycji do pompki, na ugiętych ramionach, plecy trzymaj wyprostowane, brzuch i pośladki napięte, nie opuszczaj bioder. Na początek wykonaj 1-3 serie, postaraj się wytrzymać w tej pozycji co najmniej 30 sekund, z czasem wydłużaj ćwiczenie.

Zdjęcie Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się boczków i oponki! #2

Brzuszki

Połóż się na plecach, na macie lub ręczniku rozłożonym na podłodze. Ugnij nogi w kolanach, ręce załóż za głowę. Napnij mięśnie brzucha, skup się na oddechu i zacznij wykonywać skłony. Spięcia nie muszą być głębokie ani szybkie, w ćwiczeniach brzucha liczy się dokładność. Zrób 2 serie ćwiczeń po 10 brzuszków. Dzięki nim wzmocnisz mięśnie brzucha, a skóra zauważalnie się napnie.

Zdjęcie Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się boczków i oponki! #3

Skręty brzucha

Skręty brzucha to ćwiczenie, które wzmocni i wyrzeźbi mięśnie brzucha. Usiądź na podłodze z lekko ugiętymi nogami. Kolana i stopy powinny być złączone. Odchyl do tylu plecy, aż poczujesz napięcie brzucha. Zacznij wykonywać skręty tułowiem raz w prawą, a raz lewą stronę. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Zdjęcie Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się boczków i oponki! #4

Unoszenie nóg w leżeniu

Ćwiczenie to idealnie wzmacnia dolne partie brzucha. Połóż się na plecach, na ławeczce lub stepie, wyprostowane nogi unieś do góry, napnij brzuch, podnieś górną część tułowia w pozycji jak do brzuszków. Wykonuj krótkie spięcia (8-10 razy w 3 seriach) lub utrzymuj napięty brzuch przez 30 sekund.

Bieg w podporze

Bieg w podporze, czyli bieg górski. Ustaw ciało w podporze, oprzyj się na wyprostowanych dłoniach. Rozstaw nogi, stopy oprzyj na podłodze na palcach, a kolana ustaw tuż nad ziemią. Następnie zacznij naprzemiennie przyciągać kolana do klatki piersiowej, tak jakbyś się wspinał. Ćwiczenie to skutecznie wzmocni mięśnie brzucha i pozwoli szybko spalić tkankę tłuszczową.

Patrycja

Polecane