Jak pozbyć się oponki z brzucha? Zestaw 5 najlepszych ćwiczeń.

Jak pozbyć się oponki z brzucha? Zestaw 5 najlepszych ćwiczeń.

Płaski i jędrny brzuch to marzenie każdej kobiety. Oponka, czyli tkanka tłuszczowa, która gromadzi się w okolicach brzucha, jest zmorą wielu osób.
Poznaj 5 skutecznych ćwiczeń, które pozwolą Ci pozbyć się oponki!

Zdjęcie Jak pozbyć się oponki z brzucha? Zestaw 5 najlepszych ćwiczeń. #1

Brzuszki to nie wszystko

Mimo powszechnego przekonania, brzuszkami nie spalisz tłuszczu z brzucha. Dzięki nim wzmocnisz mięśnie, przez co skóra się napnie, jednak wciąż będzie pokryta tkanką tłuszczową. Całkiem z nich nie rezygnuj- brzuszkami uwidocznisz mięśnie wypracowane, już po spaleniu oponki.

Martwy ciąg

Stań wyprostowany, nogi rozchyl na szerokość bioder, ugnij kolana, plecy trzymaj proste. Ćwiczenie możesz wykonywać z hantlami lub ze sztangą. Opuszczaj je w dół do podłogi, na ugiętych kolanach. Pamiętaj o napięciu brzucha. To ćwiczenie doskonale wzmacnia gorset mięśniowy i brzuch.

Przysiady ze sztangą na plecach

Widocznie wpływają na rozbudowanie mięśni głębokich, grzbietu i brzucha, stabilizację ciała i redukcję cellulitu. Podczas przysiadów plecy powinny być proste, pośladki spięte, a kolana wypychane na zewnątrz.

Zdjęcie Jak pozbyć się oponki z brzucha? Zestaw 5 najlepszych ćwiczeń. #2

Unoszenie nóg w leżeniu

Ćwiczenie to idealnie wzmacnia dolne partie brzucha. Połóż się na plecach, na ławeczce lub stepie, wyprostowane nogi unieś do góry, napnij brzuch, podnieś górną część tułowia w pozycji jak do brzuszków. Wykonuj krótkie spięcia (8-10 razy w 3 seriach) lub utrzymuj napięty brzuch przez 30 sekund.

Nożyce

Ćwiczenie na wzmocnienie mięśni prostych brzucha. Połóż się na plecach na podłodze, napnij górną część tułowia, wyprostuj i unieś nogi, Krzyżuj je w pozycji poziomej w kilku seriach po 8-10 powtórzeń.

Deska

Połóż się na podłodze w pozycji do pompki, na ugiętych ramionach, plecy trzymaj wyprostowane, brzuch i pośladki napięte, nie opuszczaj bioder. Na początek wykonaj 1-3 serie, postaraj się wytrzymać w tej pozycji co najmniej 30 sekund, z czasem wydłużaj ćwiczenie.

Zdjęcie Jak pozbyć się oponki z brzucha? Zestaw 5 najlepszych ćwiczeń. #3

Regularne ćwiczenia połączone ze zbilansowaną dietą, po pewnym czasie sprawią, że Twoja oponka zniknie, a brzuch będzie płaski i pięknie wyrzeźbiony!

Patrycja

Polecane