Nowy objaw koronawirusa u dzieci!


                    Nowy objaw koronawirusa u dzieci!
07Wrz

Wśród objawów koronawirusa, najczęściej wyróżniamy wysoką gorączkę, suchy kaszel i zmęczenie, a w poważniejszych przypadkach problemy z oddychaniem, duszności i ból w klatce piersiowej. Naukowcy ostrzegają, że koronawirus ma inny przebieg u dzieci, u których wykryto nowe symptomy choroby. Dowiedz się więcej o nowym objawie koronawirusa u dzieci.Zdjęcie Nowy objaw koronawirusa u dzieci! #1

Koronawirus- objawy i przebieg choroby

Przypomnijmy, że do tej pory na koronawirusa zachorowało ponad 25,3 miliony osób na świecie, a w Polsce prawie 70 tysięcy ludzi. Covid-19 to zakaźna choroba, wywołana przez nowy szczep koronawirusa, która charakteryzuje się wysoką gorączką, suchym kaszlem i zmęczeniem.

Rzadziej występują takie objawy, jak ból gardła, głowy i mięśni, utrata węchu i smaku, wysypki skórne. Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób starszych, u których obecne są choroby przewlekłe. W większości przypadków nie wymaga jednak hospitalizacji, a choroba przebiega w łagodny lub umiarkowany sposób.

Inne objawy koronawirusa u dzieci

Naukowcy odkryli, że przebieg choroby u dzieci różni się od dorosłych. Profesor epidemiologii genetycznej Tim Spector, w rozmowie z BBC, powiedział, że główne objawy Covid-19 u dzieci poniżej 18 roku życia to: gorączka, ból głowy, zmęczenie, ból gardła i nowo odkryty symptom: utrata apetytu.

Zdjęcie Nowy objaw koronawirusa u dzieci! #2

Utrata apetytu nowym objawem Covid-19

Utrata apetytu u dzieci, może mieć związek z występującymi równolegle zaburzeniami smaku i węchu. Profesor Paul Hunter z Paul Hunter z Norwich Medical School, także uważa, że objawy koronawirusa są różne u różnych grup wiekowych.

Dzieci mogą mieć inne symptomy choroby, niż starsze osoby. Kolejnym coraz częściej występującym objawem są wysypki i zmiany skórne.Dzieci chorują inaczej niż dorośli, ich objawy mogą mieć niespecyficzny charakter i w pierwszej chwili nie świadczyć o zakażeniu koronawirusem.

Oprócz tego koronawirus u dzieci przebiega bardziej jak wirusowe zapalenie płuc, jego powikłania nie są tak groźne i do tej pory nie odnotowano przypadków ciężkiej niewydolności oddechowej i śmierci małych pacjentów.

Zdjęcie Nowy objaw koronawirusa u dzieci! #3

Obserwacja i profilaktyka

Eksperci uważają, że bardzo ważna jest profilaktyka i obserwacja dzieci, zwłaszcza teraz, gdy wróciły do szkoły. Pomoże to zgromadzić informacje o nowych objawach koronawirusa i ustalić, w jaki sposób dzieci uczestniczą w rozprzestrzenianiu choroby.

Rodzice powinni uczulać dzieci na zachowanie środków ostrożności i przestrzeganie zasad higieny, podczas pobytu w szkole i kontaktów z rówieśnikami.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja