Najdziwniejsze ciążowe przesądy- niektóre Cię zaskoczą!

Patrycja

Zdrowie

31.08.2020 19:34

Najdziwniejsze ciążowe przesądy- niektóre Cię zaskoczą!

Istnieje wiele ciążowych przesądów i zabobonów, w które wciąż wierzymy. Niektóre są zabawne, inne ciekawe, a jeszcze inne straszne. Poznaj najdziwniejsze z ciążowych przesądów! Niektóre z nich na pewno Cię zaskoczą!Zdjęcie Najdziwniejsze ciążowe przesądy- niektóre Cię zaskoczą! #1

Nie wolno nosić łańcuszków

W ciąży kobieta nie powinna nosić na szyi żadnych naszyjników, łańcuszków i korali, ponieważ dziecko może owinąć się pępowiną i udusić. To drastyczny, ale zupełnie niepotwierdzony naukowo przesąd.

Nie wolno głaskać zwierząt

Kobieta w ciąży nie powinna głaskać zwierząt futerkowych, ponieważ dziecko może urodzić się porośnięte sierścią. To często spotykany, dziwny zabobon. Oczywiście głaskanie dzikich lub chorych zwierząt jest niewskazane, ponieważ ze względu na choroby lub atak, może to stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jednak pieszczoty udomowionych zwierząt w czasie ciąży, na pewno nie sprawią, że dziecku wyrośnie sierść.

Nie wolno uczestniczyć w pogrzebie

Popularny przesąd głosi, że kobieta w ciąży nie powinna uczestniczyć w pogrzebie i pożegnaniu zmarłej osoby, ponieważ może to spowodować poronienie i śmierć dziecka. W tym zabobonie jest ziarno prawdy.

Kobieta w ciąży powinna unikać stresujących sytuacji i negatywnych emocji, a pogrzeb nie należy do przyjemnych uroczystości. Jeśli czuje się na siłach, może uczestniczyć w pogrzebie. Jednak, jeśli ma wywołać to w niej stres, strach i nieprzyjemne emocje, powinna unikać takich okazji.

Zdjęcie Najdziwniejsze ciążowe przesądy- niektóre Cię zaskoczą! #2

Nie wolno wieszać prania i myć okien

Kobieta w ciąży nie powinna myć okien i wieszać prania. Ten przesąd znajduje naukowe potwierdzenie. Długotrwałe trzymanie uniesionych w górę rąk, może spowodować zaburzenia krążenia, omdlenia, naciągnięcie mięśni brzucha. Kobieta powinna unikać takich czynności, ze względu na przeciążenia fizyczne.

Kobieta w ciąży traci urodę

Powszechny przesąd głosi, że gdy kobieta w ciąży traci urodę, to spodziewa się córki. Gdy pięknieje, jej twarz jest promienna i rozjaśniona, to będzie mieć syna. To nieprawda! Zmiany wyglądu ciężarnych kobiet, związane są z hormonami, a nie płcią dziecka.

Zdjęcie Najdziwniejsze ciążowe przesądy- niektóre Cię zaskoczą! #3

A po porodzie.. czerwona wstążka przy wózku

W moc czerwonej wstążki przy wózku lub łóżeczku niemowlęcia, wierzy wiele mam. Czerwona kokarda ma chronić dziecko przed rzuceniem złego uroku i nieszczęściami. Przesąd ten jest znany od wieków i stosowany w wielu domach.

Większość ciążowych przesądów jest pozbawiona logiki i wszelkich naukowych podstaw. Zabobony i przesądy związane z ciążą, najczęściej powtarzane przez starsze pokolenia: nasze mamy, ciocie i babcie. Większość przyszłych mam traktuje je z przymrużeniem oka, ale część na wszelki wypadek się do nich stosuje, by nie narazić zdrowia swojego i dziecka. A czy Ty wierzysz w ciążowe przesądy?