Kolejne szkoły zamykane z powodu koronawirusa! Z dnia na dzień rośnie ich liczba

Agnieszka

Zdrowie

Sept. 2, 2020, 9:06 a.m.

Kolejne szkoły zamykane z powodu koronawirusa! Z dnia na dzień rośnie ich liczba

Pomimo tego, że rok szkolny dopiero się rozpoczął, niektóre ze szkół w Polsce już zostały zamknięte ze względu na obecność koronawirusa w placówce. Okazało się bowiem, że zakażeni są niektórzy nauczyciele, którzy musieli w związku z tym udać się na kwarantannę. Uczniowie natomiast wrócili do nauczania zdalnego.

Zdjęcie Kolejne szkoły zamykane z powodu koronawirusa! Z dnia na dzień rośnie ich liczba #1

Powrót dzieci do szkół już 1 września, w momencie gdy notujemy rekordowe przyrosty zakażonych koronawirusem, budził wiele kontrowersji. Rząd jednak podjął ostateczną decyzję i lekcje w większości szkół odbywają się normalnie.

Uwzględniane są jednak wzmożone zasady bezpieczeństwa, takie jak obowiązek dezynfekowania i mycia rąk zaraz po wejściu do szkoły, zachowanie odpowiedniej odległości w klasach oraz na zajęciach wychowania fizycznego oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa w przypadku kaszlu lub kichania.

Niestety, z powodu obecności koronawirusa w placówkach, niektóre z nich musiały już zostać zamknięte i przejść na nauczanie zdalne.

Mowa między innymi o szkołach w gminie Łukowica (małopolskie), gdzie aż cztery szkoły zostały zamknięte. Okazało się bowiem, że nauczycielka, która pracowała we wszystkich tych placówkach zakażona jest koronawirusem.

Zdjęcie Kolejne szkoły zamykane z powodu koronawirusa! Z dnia na dzień rośnie ich liczba #2

Kolejne cztery szkoły zamknięte

Oprócz gminy Łukowica, koronawirus szaleje również w województwie podkarpackim. Tam również zamknięto już cztery placówki. Powodem był pozytywny wynik testu na koronawirusa u kilku nauczycieli. W związku z tym władze placówek musiały zdecydować o ich zamknięciu. Mowa o Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej, Zespół Szkół w Bieździedach oraz Szkołę Podstawową w Biedaczowie.

Powyższe placówki szkolne zostały zamknięte do odwołania. Nauczyciele udali się na kwarantannę, natomiast uczniowie powrócili do nauczania zdalnego.

„Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. Urząd Gminy Leżajsk funkcjonuje bez zmian” – podał urząd na swojej stronie internetowej.